Ve výborné atmosféře se čeští futsalisté dostali již ve třetí minutě do vedení poté, co Pavel Drozd dorazil odražený pokus bratra Davida, kterého uvolnil přesným pasem Slováček. Ten byl následně ústřední postavou gólové akce z šesté minuty, kdy si narazil se střelcem první branky Pavlem Drozdem a propálil brankáře Pietrangela - 0:2.

Italský gólman se o malý moment později vyznamenal proti další šanci aktivního Pavla Drozda. Čechy to muselo mrzet, protože v osmé minutě se po rychle rozehrané standardní situaci prosadil Calderolli a za další minutu se z vyrovnání radoval po zavření zadní tyče Motta.

Na vyrovnávací trefu dokázali hostující hráči rychle reagovat. Slováčkův pokus přesně za záda Pietrangela nasměroval Záruba. Češi se poté museli zaměřit na defenzivu. Šance Musumeciho a Motty ještě dokázala obrana odvrátit. Na perfektní projektil do horního rohu branky z futsalky Isgra byl však krátký i Vahala - 3:3.

Italové stihli do poločasu obrátit stav zápasu a opět se tak stalo po rozehrávce od postranní čáry. Calderolli vystřihl parádní nůžky, český gólman sice zbrzdil jeho pokus, ten se však těsně překulil za brankovou čáru a spustil velké ovace domácích příznivců.

Itálie - Česko  6 : 5  (4:3)

V úvodu druhé půle přišel trenér Neumann o zraněného Knoblocha, který odkulhal po faulu na kraji hrací plochy. To nebránilo české reprezentaci ve srovnání na 4:4. Dobře sehranou power-play a finální přihrávku Holého zužitkoval Vnuk, který do hry zasahoval pouze sporadicky, zejména při hře v početní převaze na útočné polovině.

Také Itálie vyzkoušela power-play a nebyla daleko od skórování. V pětatřicáté minutě domácí odblokovali Davida Drozda a Merlim napálil břevno. Na druhé straně se naopak radovali Češi těžko uvěřitelným způsobem. Radim Záruba odkopl míč z nebezpečné situace tak šťastně, že zapadl do odkryté domácí svatyně.

V tu chvíli zřejmě nikdo nevěřil, že se schyluje k nejhoršímu možnému závěru pro český tým. Nejprve totiž tvrdou ranou srovnal svou druhou brankou v zápase Motta a v infarktovém závěru rozhodl o výhře domácích Calderolli, jenž zkompletoval hattrick a hodně zkomplikoval cestu Čechů na světový šampionát.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba: „Jsem velmi smutný a zklamaný po průběhu celého zápasu. Věděli jsme, že budeme pod tlakem a méně na míči, ale myslím si, že to nakonec bylo z naší strany docela dobré. Měli jsme nebezpečný rychlý přechod do útoku a dokonce jsme tři minuty před koncem vedli. Bohužel se v závěru od nás odklonilo štěstí.“

Tomáš Neumann: „Sehráli jsme skvělý zápas, který se vyvíjel tak, jak jsme očekávali. V prvním poločase jsme dostali góly po chybách. Připravovali jsme se na to, ale Itálie je tak kvalitní, že to přesto dokázala využít. Ve druhé půli jsme chvílemi domácí zatlačili. Neproměnili jsme některé šance. Mrzí mě, že jsme nevyužili power-play kolem pětatřicáté minuty, kdy to Italové velice špatně bránili. Krásně jsme se tam mohli dostat, za jejich první linii. Konec nechci moc hodnotit. Nevím proč, ale třetí zápas po sobě máme smůlu a i přes skvělý výkon jsme se opět neprokousali k vítězství.“

Itálie - Česko 6:5 (4:3)
Branky: 8. Calderolli, 10. Motta, 17. Isgro, 18. Calderolli, 37. Motta 40. Calderolli - 3. P. Drozd (D. Drozd),
6. Slováček (P. Drozd), 11. Záruba (Slováček), 28. Vnuk (Holý), 37. Záruba (Vahala).
Rozhodčí: C. Santos - R. Santos (oba POR).
ŽK: Donin, Musumeci - Slováček, Rešetár, Neumann (RT), Mašín (RT).
Diváci: 1.700