VÝSLEDKY:

Rapid vyhrál derby.

Má reálnou šanci na play-off

Rapid smetl v derby FC Baník Chomutov a přiblížil se účasti v play-off.

1. Futsal liga má tento týden na programu své 19. kolo a Rapid v něm včera v domácím prostředí na Slunetě hostil v krajském derby sousední Baník Chomutov. Ten přijel k utkání bez svých dvou nejproduktivnějších hráčů, přesto chtěl Rapid podat maximálně zodpovědný výkon. To se dařilo od úvodních minut, kdy měl Rapid navrch. Účet utkání otevřel v 5. minutě Ondřej Žežulka, druhou branku se však Rapidu i přes řadu šancí nedařilo dlouho vstřelit. To platilo do 16. minuty, kdy se Rapid prosadil po krásně sehraném rohu na osvědčené trase Tomáš Vobořil a bratři Zápotočtí. Když si za další minutu srazil nástřel Matěje Vondrky do vlastní branky hostující Klíma, šel Rapid do kabin s poločasovým vedením 3:0.

Tříbrankové vedení se dařilo Rapidu ve druhém poločasu i nadále navyšovat i přes slabší úsek v rozmezí 31. a 32. minuty, v němž dvakrát inkasoval. Ve druhém poločasu se dvakrát prosadil kapitán juniorky Alex Vávra, stejně jako Jaroslav Novák. Své druhé branky v utkání vstřelili také bratři Zápotočtí, Chomutov zvládl v posledních vteřinách pouze kosmeticky upravit výsledek zápasu, který skončil 9:3 ve prospěch Rapidu. ✊

Rapid tak vrátil v ligových zápasech Chomutovu i s úroky vysokou pohárovou prohru před startem ligy a důležitými třemi body si upevnil 8. místo v tabulce a přiblížil se historickému postupu do play-off. Razítko na postup mohou dát svěřenci Martina Dlouhého příští pondělí, kdy zajíždí k TV utkání na palubovku Žabinští Vlci Brno.