Tiradores mají první body v 2LZ ...
14.10.23

FC NY Tiradores Ústí nad Labem

FC NY Tiradores Ústí nad Labem vs Absolut Černý Dub 5:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 5. Vondráček (Dvořák M.), 25. Sloup (Gansukh), 28. Kerner (Štengel Z.), 30. Sloup (Gansukh), 34. Gashukh (Vondráček) – 7. Staněk (Staněk), 12. Janák (Staněk), 26. Novosad (Staněk), 30. Pacholík (pen.)

Rozhodčí: Nešněra, Vlašič M. ŽK: 17. Vondráček, 30. Dvořák M., 30. Seidl M. - 33. Pacholík, 34. Vávra. Diváci: 70.

FC NY Tiradores Ústí nad Labem: Smolař (Skála) – Seidl M. "C", do 3. Maňkoš, Kerner, Štengel Z. – Sloup, Vondráček, Gansukh, Dvořák M. – od 6. Štengel F., připraven Černý

První druholigová výhra v historii klubu je na světě! A rovnou ve velkém stylu! Nejen že áčko ve strhujícím souboji plném zvratů zdolalo Černý Dub, ale navíc dokonalo devítibodový týden, neboť navázalo na pondělní výhru béčka a čtvrteční výhru céčka.

Hned na úvod třeba říct, že domácí dohnala k vítěznému konci fantastická divácká kulisa. Ta sice nebyla tak bohatá početně, o to ale byla hlasitější a zkrátka nedovolila Stíbalovým ovečkám vypustit jediný souboj až do poslední vteřiny. První půle přitom byla mdlá, z domácí strany plná nepřesností a dost možná i nervozity, která se po třech nezdarech mohla začít pomalu vkrádat do bílomodrých řad. Mezi světlé momenty patřila třetí minuta, kdy po rychlé souhře vykopl z brankové čáry Vondráčkův nástřel na zadní tyč Martin Dvořák, a pak situace z 5. minuty, kdy po skvěle sehrané akci na jeden dotek otevřel skóre Michal Vondráček. Hosté se ale brzy dočkali vyrovnání, navíc po chvilkové nekoncentrovanosti a perfektně sehraném brejku překlopili brzy vedení na svou stranu. Ze strany domácích to byla ve zbytku úvodní dvacetiminutovky spíše křeč, trenér Stíbal tak měl svým svěřencům o poločasové přestávce dost co říct.

Druhá půle ale měla o to lepší tempo a výkon Severočechů byl rázem k nepoznání. Ačkoliv v ní padlo šest branek, skvělé výkony předváděli oba brankáři. Ve 24. minutě vybojoval míč na polovině hřiště Václav Sloup a nechytatelnou dělovkou do šibenice srovnal na 2:2. Absolut ale dokázal rychle reagovat a za 45 vteřin si vzal ztracené vedení zpět. Svou důležitost pak prokázal opět vynikající Daniel Smolař, který vzápětí zneškodnil stoprocentní gólovku Jihočechů doslova tygřím skokem. Chvíli na to předvedl vynikající individuální akci Zdeněk Štengel, jehož ránu hostující Kříž neudržel a Matyáš Kerner z dorážky potvrdil roli střelce, s níž do Tiradores v létě přicházel. Následoval obrat, který po nádherné souhře alá tiki taka režírovali nahrávající Gansukh a skórující Sloup, ovšem už za 29 sekund přišla ještě bleskovější odpověď Černého Dubu. Zdálo se, že právě v tu chvíli se láme zápas, neboť těsně předtím spálili obrovské příležitosti Martin Dvořák a Milan Seidl. Skutečnost ale byla jiná, ve 34. minutě ztratili míč ve velké šanci hosté a z brejku trefil tříbodový zisk Chongor Gansukh. To v tu chvíli nikdo nevěděl, pojistku mohli bílomodří přidat hned několikrát, jenže Kerner, Gansukh i František Štengel skvělých pozic nevyužili. Přesto už Ústečtí výhru uhájili a spolu se skvělým publikem si následně mohlo užít vítězné oslavy.

"V první řadě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří vytvořili výbornou kulisu a pomohli nás dotlačit k první druholigové výhře," načal netradičně hodnocení jinak ledově klidný kouč domácích Dušan Stíbal. "Zadruhé chci pochválit soupeře, který hrál velmi dobře a především férově, skvěle mu zachytal brankář," pokračoval. "Ten se ale zaskvěl i na naší straně, což nám tentokrát konečně pomohlo i ke tříbodovému zisku. Co se zápasu týče, první půle byla z naší strany špatná, neřešili jsme situace tak, jak jsme měli, a to jak směrem dopředu, tak směrem dozadu, což jsme si museli o poločasové přestávce důrazně vysvětlit. Díky tomu byla ale druhá půle diametrálně odlišná a zlepšeným pohybem, trpělivostí i dalšími aspekty jsme si vypracovávali šance, které nakonec vedly k vítězství. Ačkoliv to v závěru bylo trochu drama, věřím, že nás tato výhra nakopne k dalším bodovým ziskům."