Začátek turnaje v Thajsku - remíza s Afghánistánem ...
07.08.23

7. 8. 2023

Premiéra proti Afghánistánu skončila remízou. Trefovaly se opory

Česká futsalová reprezentace rozehrála v pondělí přípravný turnaj v Thajsku. Poprvé v historii se střetla s Afghánistánem a zápas skončil remízou 4:4.

Češi začali zápas skvěle. Po šesti vteřinách otevřel skóre Pavel Drozd a ve třetí minutě už vedl národní tým 2:0 po gólu Seidlera.

Afghánci se gólově probudili v 8. minutě. Další gólové momenty přišly až těsně před přestávkou. Pavel Drozd nejprve Česku vrátil dvougólové vedení, jenže vzápětí soupeř snížil na poločasových 2:3.

První desetiminutovka druhé půle českému celku nevyšla. Afghánistán dvěma trefami dokázal překlopit výsledek na svou stranu. Překvapení nakonec odmítl šest minut před koncem David Drozd, který srovnal na 4:4. V závěrečné power play Čechů už gól nepadl.

Český tým pokračuje na turnaji ve středu, kdy se od 12 hodin střetne s Mosambikem.

Hodnocení trenéra Tomáše Neumanna: „Ač to vypadá, že jsme měli jednoznačně vyhrát, tak jsme narazili na soupeře, který nebyl vůbec špatný. Měl velmi dobré pivoty i hráče po stranách, kteří uměli chodit jeden na jednoho. Často nám způsobovali problémy. Na nás je pořád vidět obrovská únava z časového posunu pěti hodin. Navíc některé opory z týmu měly dva měsíce pauzu a v hale je to vidět. Měli jsme hodně šancí a neproměnili jsme je hlavně díky tomu, že kluci dlouho netrénovali v hale. Nezbývá mi nic jiného než pogratulovat soupeři. Určitě Afghánci neřekli na turnaji poslední slovo. Už předešlé výsledky byly varovné. Afghánci například v Asii porazili velmi silný Írán. Musím objektivně říct, že soupeř dneska chtěl víc a remízu si zasloužil.“

Česko – Afghánistán 4:4 (3:2)

Branky Česka: 1. P. Drozd, 3. Seidler, 19. P. Drozd, 34. D. Drozd.

Česko: Hůla (Žežulka) – Homola, Vokoun, Klíma, Seidler – P. Drozd, D. Drozd, Slováček, Koudelka – Bína, Knobloch, Kuchta, Sváta. Trenér Tomáš Neumann.