Dnes je sobota 13.04.2024  uživatel nepřihlášen  
Startuje televize Sporty TV ...
26.03.24

Futsalová liga v úterý poprvé na nové Sporty TV

24. 3. 2024

Televizní stanice Sporty TV, která začala vysílat v březnu a naladit ji může úplně každý, si vybrala do svého programu úterní zápas play off 1. Futsal ligy mezi Plzní a Libercem (20:00 h.). Půjde tak o první test možné spolupráce SFČR a Sporty TV do budoucna. V článku poskytujeme návod, jak novou stanici naladit.

Pozemní digitální vysílání (DVB-T2)

Zkontrolujte, že váš televizor podporuje DVB-T2. Je to vždy napsáno v jeho specifikacích. Pokud ne, budete si muset dokoupit set-top-box.

Televizi připojte do zásuvky a připojte k ní koaxiální anténní kabel. Anténní zásuvku byste měli mít ve svém bytě nebo můžete použít i malou externí anténu.

Spusťte televizi hlavním tlačítkem na dálkovém ovladači.

Pokud je televize nová, měla by vás sama provést základním nastavením. Pokud ne, v nabídce najděte položky Menu nebo Nastavení. Tyto položky můžete mít přímo na ovladači.

V Nastavení najděte položku zaměřenou na ladění televize. Zpravidla si můžete vybrat mezi automatickým laděním a manuálním laděním. Manuální ladění vám umožní uložit pouze některé stanice a další pokročilé možnosti.

V České republice zvolte pouze digitální ladění, protože analogové vysílání už zde nefunguje.

Počkejte, až televize najde všechny dostupné stanice. Může to trvat i několik minut a kromě televizních stanic zde budou i rádiové stanice.

Pokud vás televize vyzve, potvrďte naladění tlačítkem Uložit.

Následně si můžete programy seřadit, nebo některé i smazat.

Hotovo. Nyní můžete sledovat klasické televizní vysílání.