Oba trenéři sáhli do svých sestav z posledního vzájemného zápasu v Itálii, když vyměnili brankáře. Ondřeje Vahalu nahradil mezi tyčemi Lukáš Němec, který v úvodu zápasu vytáhl několik výborných zákroků, jednou se mu podařilo vyrazit Marcelovu nebezpečnou střelu na tyčku. Největší možnost domácích měl Michal Seidler, ale jeho ránu z první ale zastavil gólman Jurij Bellobuono skvělým rozštěpem. Češi zkusili změnit taktiku obranné hry soupeře několikanásobným nasazením power-play.

Necelým pět minut před koncem poločasu nasbírali svěřenci trenéra Tomáše Neumanna pět faulů. Italové se k nim přidali téměř vzápětí po zákroku na Radima Zárubu. Dvě minuty před koncem po nacvičeném signálu z rohového kopu otevřeli Italové skóre, když míč poslal k tyči Gabriel Mota 0:1. Češi dokázali ještě před přestávkou po podobně povedené akci vyrovnat, Michal Seidler skvěle patičkou uvolnil Pavla Drozda, který se blýskl skvělým zakončením z první – 1:1. V pohledném a rušném prvním dějství tak slušně zaplněná hala viděla jen dvě branky.

Futsal: Česko - Itálie 3:3, foto: Michal Pavlík (11.10.2023)

Po přestávce pokračoval v dobrém výkonu brankář Němec, který vytáhl další solidní zákrok hned v úvodu. Dařilo se ovšem také jeho protějšku v italské brance. 12 minut před koncem šli Češi znovu do power-play s Michalem Holým jako brankářem v poli a hned si vypracovali dobrou střeleckou pozici, kterou ale Lukáš Rešetár nedokázal využít. V další velké šanci se ocitl osm minut před koncem David Drozd, ale míč nedokázal z pravého křídla zatočit na vzdálenější tyč. Sedm minut před závěrečným hvizdem se parádně trefil po české akci Tomáš Vnuk – svoji ránu namířil naprosto přesně pod břevno – 2:1 pro českou reprezentaci!

Italové zareagovali okamžitě a nasadili svoji power-play, kterou už bránili Češi při zápase v Itálii. Matěj Slováček zkusil navýšit české vedení stelou přes celé hřiště. Soupeř ale dokázal srovnat, když Isgro dokázal na dlouhou nohu uvolnit před brankou Marcela – 2:2. Češi ale znovu dokázali strhnout vedení na svoji stranu. Ve 37. minutě si Lukáš Rešetár navedl míč do výborné pozice a napálil ho naprosto mazácky do sítě 3:2. Pokračoval strhující průběh, David Drozd trefil přes celé hřiště při italské power-play tyčku odkryté branky! Stejný hráč v poslední minutě netrefil hlavou v dobré pozici branku. Jenže 48 vteřin před koncem dodatečně nominovaný Marcelo na zadní tyči po Merlinově pasu srovnal na 3:3! Italové i v závěru hráli power-play, skóre už se ale nezměnilo a oba týmy si připsali po bodu. Remíza znamená pro český tým konec i teoretických nadějí na postup.

Ohlasy aktérů

Lukáš Rešetár (kapitán): „Byl to podobný zápas jako v Itálii, i když tam jsme odešli bez bodu a pro nás to bylo trochu víc hořké. Bylo to zase vyrovnané, taktické utkání. Už v první půli a v části té druhé jsme hráli bez brankáře, nám to přinášelo ovoce už v Itálii. Soupeř na to byl trochu připravený, proto jsme v poločase trochu změnili rozestavení a zase jim to dělalo problémy. Zase jsme chvíli před koncem vedli, dnes to bohužel mělo podobný průběh. Už jsem doufal, že to udržíme a vyhrajeme, ale nakonec tři a čtvrt minuty před koncem přišlo vyrovnání. Je to škoda, sehráli jsme s Itálií dva velmi dobré zápasy, ale bereme z nich jenom bod.“

Tomáš Neumann (trenér): „Nejsme bohužel produktivní, proti takovým soupeřům musíme šance proměňovat, do kterých se dostaneme Na konci jsme znovu inkasovali po nekoncentrovanosti v obraně. Dařilo se nám, Italy jsme naší taktikou dostávali do šancí. Věděli jsme, co hrát a kluci to plnili skvěle. Klobouk dolů před nimi. Snad se k nám štěstí obrátí v dalších zápasech. Myslím, že naše šance byly už před dnešním zápasem vzhledem k vývoji ostatních skupin jen minimální. Čekají nás ještě dva zápasy, kde už můžeme sbírat jenom další cenné zkušenosti.“

Tomáš Vnuk: "Myslím, že nás postup mistrovství světa stály nepovedené koncovky. Všechno se otočilo k nám zády. Nezvládli jsme je, už ve Slovinsku jsme nedali penaltu, inkasovali jsme deset vteřin před koncem v Itálii a dnes znovu. Koncovky prostě dobré nemáme. Vždycky nám vycházely. Bohužel já už měsíc netrénuji, bolí mne kotník a po domluvě s trenérem nastupuju jen sporadicky. Samozřejmě, že je to reprezentace, takže jsem to šel alespoň v takovém vytížení."

Futsal: Česko - Itálie 3:3, foto: Ivana Hošková (11.10.2023)
Česko - Itálie 3:3 (1:1)
Branky: 20. P. Drozd (Seidler), 33. Vnuk (D. Drozd), 38. Rešetár (Záruba) - 19. Motta (Merlim), 36. Marcelo,