Repre vyhrála turnaj v Thajsku ...
14.08.23

13. 8. 2023

Poločasové vedení 5:0 naštěstí Češi neprohospodařili a ovládli turnaj v Thajsku

Český futsalový tým si pořádně pohrál s nervy svých příznivců. Ve finále přípravného turnaje v Thajsku vedl po první půli 5:0 proti domácímu výběru. Konečný výsledek 6:5 pro Česko hovoří za vše. Hattrickem se blýskl nejlepší hráč utkání Pavel Drozd.

První půle byla z říše snů. Češi se inspirovali fotbalovou Spartou v Jablonci a první půli ovládli jednoznačně 5:0! Náskok dirigoval střelec Pavel Drozd. Sám vsítil hattrick. Na dalších dvou trefách se podílel mladý Adam Knobloch. Nejprve si po jeho nástřelu dali Thajci vlastní gól a poté sám Knobloch vymetl z voleje šibenici domácí brány.

Druhý poločas už tak slavný nebyl. Na brzký gól domácích ještě odpověděl David Drozd a Češi znovu vedli o pět branek – 6:1. Zdálo se, že se bude hrát klidné utkání, ale to by se nesměl hrát futsal. Thajci se neskutečně zvedli a od 24. do 31. minuty vstřelili čtyři góly – 6:5.

Narvaná hala bangkokská hala pochopitelně ožila a hnala domácí za vyrovnáním. Češi však zapnuli včas a díky štěstí a skvělému Hůlovi udrželi hubený náskok až do samotného závěru.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Pavel Drozd.

Neumann: Kluci ze sebe vydali aktuální maximum

"Finálový zápas působil jako den a noc," narážel trenér Tomáš Neumann na výkony týmu v obou poločasech. "V první půli jsme dominovali, hráli jsme to, co jsme potřebovali. Zavírali jsme střed a nechali jsme chodit hráče po lajnách, kde jsme je zdvojovali. Získávali jsme odražené míče a chodili do protiútoků. Podařilo se nám získat hodně luxusní náskok, ale i přes upozornění jsme do druhé půle značně polevili. Přestali jsme běhat a být důrazní. Thajci toho využili a málem se jim podařilo vyrovnat. My jsme také ve druhé půli odešli fyzicky. Nestačili jsme běhat, což byla voda na domácí mlýn. Thajce musím pochválit, že zápas nevzdali a bojovali do poslední vteřiny. Bylo z toho drama se šťastným koncem."

Češi na turnaji vyhráli a tím splnili očekávání nejen předsedy svazu Radka Loba. "Turnaj splnil vše, co jsme si přáli. Zahráli si všichni hráči. Je mi líto jen Matěje Sváty, který na trénincích vypadal velmi dobře, ale pak si poranil koleno, které mu nedovolilo do zápasu naskočit," litoval Neumann a pokračoval: "Naopak se nám podařilo uzdravit Tomáš Kuchtu, který hrál velmi dobře. Z Adama Knoblocha, pokud na sobě bude dál pracovat, roste velký hráč. Mára Bína podal také výborný výkon, jen mu chybí některé taktické věci, které se musí naučit. Ostatní hráli maximum, čeho jsou v této době schopní. Musíme brát v úvahu, že jsou všichni na začátku tréninkového procesu s přípravou na ligu. Vážím si přístupu a výkonu kluků, protože ze sebe vydali v tuto chvíli maximum. Nechci říct se štěstím, ale vyhráli jsme. V první půli jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Klobouk dolů před týmem a jsem moc rád, že z Thajska vezeme zlato."

Ostatní ohlasy

Pavel Drozd (nejlepší střelec Česka a hráč turnaje): "Do zápasu jsme vstoupili výborně, dobře nám fungovala obrana a byli jsme i silní na balonu. K tomu jsme v první půli byli produktivní a zaslouženě jsme ji vyhráli, možná až nečekaně vysoko 5:0. Druhá půle nám vůbec nevyšla už od začátku, Thajci na nás vlétli a my jsme se z toho nemohli vzpamatovat. Nakonec jsme ten infarktový závěr zvládli, ale teď po zápase ani nemám moc slov to komentovat, nejlepší je se na to podívat, jelikož sám jsem některé situace nestíhal vnímat. Nakonec jsem rád, že jsme to odmakali a celý turnaj vyhráli, třešničkou na turnaji bylo pro mě ocenění nejlepšího hráče turnaje, na které budu dlouho vzpomínat, ale díky patří celému týmu, který ve finále makal jako jeden muž a štěstíčko v závěru zápasu si nás nakonec našlo."

Adam Knobloch (střelec premiérového gólu v reprezentaci): "V prvé řadě jsem vděčný, že jsem v Thajsku mohl být a reprezentovat Česko. Vždy bylo mým snem hrát za reprezentaci. Navíc se mi ve finále turnaje podařilo dát první gól. To byla třešnička na dortu. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo."

Česko – Thajsko 6:5 (5:0)

Branky Česka: 3. P. Drozd, 6. P. Drozd, 9. vlastní, 13. Knobloch, 20. P. Drozd, 23. D. Drozd.

Česko: Hůla (Žežulka) – Slováček, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Seidler, Knobloch, Vokoun, Homola, Kuchta, Sváta, Bína, Klíma. Trenér Tomáš Neumann.