Termíny finále 2024

1. zápas:  FK Chrudim                    
vs.  SK Interobal Plzeň        
  ÚT 14. 5. 2024 | 19:00 h.  
2. zápas:  SK Interobal Plzeň vs.  FK Chrudim   PÁ 17. 5. 2024 | 19:00 h.
3. zápas:  FK Chrudim vs.  SK Interobal Plzeň   PO 20. 5. 2024 | 19:00 h.
4. zápas:  SK Interobal Plzeň vs.  FK Chrudim   PÁ 24. 5. 2024 | 18:00 h.
5. zápas:  FK Chrudim vs.  SK Interobal Plzeň   NE 26. 5. 2024 | 18:00 h.

Kde zápasy sledovat?

Všechny zápasy finálové série budete moc sledovat živě. První tři finálové zápasy uvidíte na obrazovkách ČT sport Plus a našem YouTube kanále

Případné čtvrté finále odvysílá v přímém přenosu ČT sport. Pokud by došlo na pátý rozhodující duel, znovu ho uvidíte v přenosu na ČT sport Plus a YouTube, jak jste zvyklí celou letošní sezonu. 


Pohled do historie

Chrudim je aktuálně držitelkou patnácti mistrovských titulů. Ten poslední hráči z východu Čech vybojovali v roce 2022. Interobal Plzeň má dva mistrovské tituly a je zároveň obhájcem trofeje v letošní sezoně. 

Play off 2024 je poslední kapitolou bohaté kariéry Plzeňáka Lukáše Rešetára, který v dresu obou týmů vyhrál dohromady dvanáct titulů. Deset v Chrudimi a dva v Plzni. 

I Chrudim má svou legendu! Roman Mareš, pokud nastoupí do finálové série, odehraje svůj pětistýfutsalový zápas kariéry. Mareš je také rekordmanem v zisku titulů. S Pramenem Havlíčkův Brod a FK Chrudim jich získal celkem čtrnáct. Podaří se mu číslo zaokrouhlit na patnáct? 


Finálové bitvy 2021 - 2023

2021: První zápas série rozhodla Plzeň v prodloužení trefou Tomáše Vnuka (3:2). Ve druhém utkání v Chrudimi zazářil plzeňský mladík Tomáš Buchta a na výhře 3:2 se podílel dvěma góly. Mečbol už doma Interobal proměnil a po výhře 4:1 slavil svůj první titul. Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen plzeňský Tomáš Vnuk.

2022: Série se natáhla na čtyři zápasy. V tom prvním doma Chrudim zvítězila 3:2, ale Interobal po domácí výhře 2:0 srovnal sérii na 1:1. Třetí pokračování rozhodlo za stavu 1:1 až druhé prodloužení, ve kterém výhru slavila Chrudim po gólech Torrese a Évertona. Východočeši následně dokázali v Plzni proměnit mečbol poté, co zvítězili v penaltovém rozstřelu 3:2. Rozhodující ránu zasadil Éverton a do historie zápasu se zapsal také penaltový mág Libor Gerčák. Chrudim získala patnáctý, a doposud svůj poslední titul. Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen chrudimský Torres.

2023: Loňské finále se hrálo na tři zápasy a v nich měla navrch Plzeň. Úvodní finále skončilo neuvěřitelným výsledkem 6:0. V Heřmanově Městci Chrudim čtyři minuty před koncem vedla 4:3, jenže rychlé góly Caia a Vnuka rozhodly podruhé ve prospěch Interobalu. Třetí souboj rozsoudily až pokutové kopy, v nichž rozhodl Tomáš Vnuk a Plzeň vyhrála svůj druhý titul. Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen plzeňský Caio.