Dnes je čtvrtek 13.06.2024  uživatel nepřihlášen  
Rozhodne 3 finalový zápas v Plzni o titulu mistra ČR ...?
18.05.23

18. 5. 2023

Páteční souboj může rozhodnout o titulu. Plzeň má velkou šanci

První dva finálové zápasy play off 1. Futsal ligy nabídly zcela odlišné scénáře. Po jednoznačné výhře Plzně jsme viděli obrovské drama v Heřmanově Městci. Chrudim sahala po vítězství, ale nakonec padla. Za stavu 2:0 se vrací série na západ Čech. Zda Interobal promění mistrovský mečbol, můžete sledovat v našem vysílání na YouTube. Utkání komentují Jiří Štěpán a Radek Klier.

Přímý přenos 3. finále | PÁ 19:00

Zatímco v prvním finále viděl jedinou žlutou kartu pouze Tomáš Vnuk, ve druhém utkání se s nimi roztrhnul pytel. Do třetího dějství tak jde karetně ohrožených pět hráčů Chrudimi (Dudu, Koudelka, Éverton, Slováček, Torres) a dva futsalisté Plzně (Rešetár, Vnuk).

Do pátečního zápasu nezasáhnou vyloučení Dušan Künstner a Valadares. Pravděpodobně si znovu nezahraje ani zraněný Martin Doša.

Plzeň sahá po zopakování scénáře z roku 2021, kdy vyhrála finále nad Chrudimí také 3:0 na zápasy. Interobal tak už v pátek může slavit zisk druhého titulu. O přestávce uvidíme také předání bronzových medailí pro tým SK Slavia Praha. I tento ceremoniál bude součástí přenosu.

Ohlasy aktérů zápasu

Michal Seidler (hráč Plzně): „Vedení 2:0 na zápasy nic neznamená, sami jsme to viděli minulý rok. Musíme se zase dobře připravit, dát do toho všechno a věřím, že to s podporou našich fanoušků zvládneme.“

Éverton (hráč FK Chrudim): „Bude to těžké, ale stále naše šance na zisk titulu žije! Abychom ji udrželi, musíme tam vyhrát, nic jiného pro nás už prostě neexistuje. Buďte si všichni jisti, že v Plzni na palubovce necháme duši, budeme hrát na víc jak sto procent. Na co to bude stačit, se uvidí.“

Foto: Jindřich Schovanec