ČR U19 vítězná, na ME U19 však postupují Italové ...

*

*

*

*

Češi vyhráli nervy drásající bitvu s Anglií ale postup na ME vybojovala v závěrečném duelu s Tureckem domácí Itálie

Krásnou futsalovou bitvu vidělo v sobotu italské Policore v rámci posledního hracího dne kvalifikace o postup na EURO U19. Čeští futsalisté v ní porazili Anglii těsně 4:3. Nyní budou sledovat zápas Italů. Pokud domácí neporazí Turky, český tým postoupí na šampionát.

Češi i potřetí na turnaji inkasovali jako první. Ve 3. minutě otevřel skóre Badham, který zůstal osamocený na zadní tyči - 1:0. Od té doby český tým dominoval a tvořil si jednu šanci za druhou. Vyrovnání přišlo v 6. minutě, kdy povedenou kombinaci zakončil pod břevno Kuta - 1:1. Ve 13. minutě už Češi vedli 2:1. Po dvojím hraním anglického brankáře využil standardku Šiler - 1:2.

Na začátku druhého poločasu lvíčata odskočila do dvoubrankového vedení. Další kombinaci uklidil do anglické brány Tomek - 1:3. Deset minut před koncem Britové přidali. Nathan nastřelil břevno a ve 36. minutě snížil na rozdíl jedné branky Kaye.

Klíčový moment přišel 61 sekund před koncem. Angličané v obrovské šanci selhali a Jaroslav Zápotocký přes celé hřiště přehodil gólmana. Trefil přímo šibenici - 2:4. Devatenáct vteřin před koncem ještě zadělal na drama Badham, který snížil na 3:4, ale tohle vedení už Češi nepustili.

U19: Anglie - Česko 3:4 (1:2)

Branky: 3. Badham, 36. Kaye, 40. Badham - 6. Kuta (Šiler), 13. Šiler (Jar. Zápotocký), 24. Tomek, 39. Jar. Zápotocký. Rozhodčí: Vrijens (BEL) - Mladenovski (MKD). ŽK: Šiler, Zlatníček (CZE). Diváci: 250.

Anglie: Taylor (Meranda) - Brickman, Devine, Badham, Kaye - Nathan, Sikirwayi, Desborough, Uniatowicz, Deighan. Trenér Sion Kitson.

Česko: Buchar (Špánik) - Jiří Zápotocký, Jar. Zápotocký, Šiler, Kuta - Palatka, Tilinger, Švejkovský, Tomek, Zlatníček, Krotil. Trenér Martin Brůna.