ČR U19 porazila v kvalifikační skupině Turecko ...
23.03.23

23. 3. 2023

Brzké vedení Turecka Češi otočili a zvítězili

Čeští futsalisté do 19 let ukořistili ve čtvrtek první výhru na kvalifikačním turnaji v italském Policoro. Proti Turecku zvítězili Brůnovi svěřenci 4:2 a zůstali ve hře o postup.

Zápas začal zostra. Hned v první minutě padly dva góly. Na brzkou trefu Turka Karamana odpověděl vyrovnáním Šiler. Čechy gól posílil a byli více na balonu. Turci sice nastřelili tyč, ale na druhé straně otočil skóre Jiří Zápotocký, který si počíhal na zadní tyči na pas Šilera - 2:1.

Další dvě gólové radosti nabídla patnáctá minuta. Bucharovu střelu zachytil Akbas a následně českého brankáře z vlastní poloviny přehodil - 2:2. Hned po rozehrávce ale využil přihrávku Palatky skórující Tilinger - 3:2. Těsně před přestávkou ještě napálil břevno turecké brány Šiler.

Po přestávce působili aktivněji turečtí futsalisté a Češi se nemohli dostat do tempa. Ve 30. minutě vytáhl Buchar skvělý zákrok a ten jakoby otočil ráz utkání. Po souhře dvojčat Zápotockých se radoval Jaroslav a Češi vstřelil důležitý čtvrtý gól, který uzavřel účet utkání - 4:2.

U19: Česko - Turecko 4:2 (3:2)

Branky: 1. Šiler, 11. Jiří Zápotocký (Šiler), 15. Tilinger (Palatka), 34. Jar. Zápotocký (Jiří Zápotocký) - 1. Karaman, 15. Akbas. Rozhodčí: Rabrenović (SRB) - Vrijens (BEL). ŽK: Zlatníček - Karaman. Diváci: 150.
Česko: Buchar (Špánik) - Jiří Zápotocký, Jar. Zápotocký, Šiler, Kuta - Palatka, Tilinger, Švejkovský, Tomek, Zlatníček, Krotil. Trenér Martin Brůna.
Turecko: Zorba (Nasuh) - Akbas, Buyykkaya, Karaca, Karaman - Göktas, Turgut, Gümüs, Sacikara, Camci. Trenér Murat Kaya.