Ani na podruhé Češky proti Švédkám neuspěli ...
17.03.23

17. 3. 2023

Ani ve druhém utkání nenašly Češky recept na Švédky

České futsalistky prohrály i druhé přípravné utkání v tomto roce. V páteční odvetě na kadaňské poalubovce podlehly Švédkám ...

Češkám nevyšel úvod utkání, když inkasovaly hned ve druhé minutě. Nepovedený začátek podtrhnul závěr první desetiminutovky, kdy Rolinová a Kiryová zvýšily na 3:0. Zbytek první půle se Češky konečně osmělily ke zteči. V 15. minutě snížila na 1:3 po standardní situaci Krejčová. Do přestávky ještě mohl český výběr vyrovnat, ale neproměnil dvě desítky.

Ve druhé půli si Švédsko hlídalo náskok a po hezkých akcích dokonce navyšovalo své vedení. Jensenová nejprve využila chybu v rozehrávce a přesnou ranou zvýšila na 4:1. Devět minut před koncem zahrály Švédky skvěle přečíslení tři na dvě a Kiryová patou zvýšila na 5:1. Tři minuty před koncem Seveřanky vyučovaly po signálu z autu a Eliaová vstřelila šestý gól. V poslední minutě uzavřela skóre svým druhým gólem v zápase Eliaová - 1:7.

Ženy: Česko - Švédsko 1:7 (1:3)

Branky: 15. Krejčová – 2. Gravová, 8. Rolinová, 9. Kiryová, 24. Jensenová, 31. Kiryová, 37. Eliaová, 40. Eliaová. Rozhodčí: Nešněra - Vévodová. ŽK: Lundströmová (SWE).

Česko: Bubelová (Marešová) – Pavková, Krejčová, Švábová, Špičková, Kubicová (C), Hájková, Fedorková, Marková, Uličná, Vargová, Cardová, Bočková. Trenér Michal Odehnal.

Švédsko: Olssonová (Lundqvistová, Anderssonová) – Zeijlonová, Lundstromová (C), Rolinová, Stegiusová, Lindqvistová, Kiryová, Eliaová, Gravová, Glansová, Jensenová, Petterssonová. Trenér Nicklas Asp.