Dnes je úterý 28.03.2023  uživatel nepřihlášen  
ČR - Švedsko ženy v Kadani neúspěšný 1. zápas ...
16.03.23

16. 3. 2023

Po strop zaplněná hala v Kadani sledovala dominanci Švédek

Školy v Kadani a okolí si ve čtvrtek dopoledne našly cestu na reprezentační zápas českých futsalistek v Kadani. Přípravný zápas proti Švédkám ale nedopadl dobře. Hráčky trenéra Michala Odehnala prohrály 1:8. 

Mladí fanoušci se i tak v zápase bavili a fandili od první do poslední minuty. Sázka na dopolední zápas tedy v Kadani vyšla. Odveta je na programu v pátek od 18 hodin. 

Češky ve čtvrtečním klání brzy prohrávaly 0:3. Kubicová ještě dokázala snížit, ale pak už české futsalistky žádný další gól nepřidaly. Naopak Švédky se trefily ještě pětkrát. 

Michal Odehnal (trenér reprezentace): "Soupeř byl lepší, o tom nemůžeme diskutovat. Ukázal velkou produktivitu, proměnil prakticky všechno, co si vytvořil. My jsme měli možná dvě další velké šance, ze kterých jsme mohli výsledek korigovat. Nicméně soupeř vyhrál zaslouženě, ale my jsme se viděli v úplně novém složení po půl roce, dvě třetiny holek nehrály futsal na mezinárodní úrovni, byť to mohlo v některých fázích vypadat slušně, byla na nás vidět bojácnost, kazili jsme přihrávky, neukázali jsme to, co jsme si připravovali, nefungovala rotace. Na druhou stranu Švédsko hraje dvě kvalifikační období společně a ten rozdíl byl markantně vidět. U spousty našich hráček ale vidíme možnost progresu, jsou to mladé futsalistky, musíme nadále pracovat. Rád bych poděkoval divákům, kteří zaplnili halu a podporovali nás celý zápas."

Ženy: Česko - Švédsko 1:8 (1:4)

Branky: 8. Kubicová – 3. Lindqvistová (Lundströmová), 5. Rolinová (Glansová), 7. Eliaová, 19. Stegiusová (Pettersonová), 22. Jensenová, 24. Glansová, 24. Kiryová (Rolinová), 35. Jensenová. Rozhodčí: Černý - Vévodová. ŽK: Pavková (CZE). Diváci: 600. 

Česko: Bubelová (Marešová) – Pavková, Krejčová, Švábová, Špičková, Kubicová, Hájková, Fedorvková, Marková, Uličná, Vargová, Cardová, Bočková. Trenér Michal Odehnal. 

Švédsko: Olssonová (Lundqvistová) – Zeijlonová, Lundströmová, Rolinová, Stegiusová, Lindqvistová, Kiryová, Eliaová, Gravová, Glansová, Jensenová, Pettersonová. Trenér Nicklas Asp.