Repre jde v kvalifikaci o MS 2024 dál do baráže ...
08.03.23

8. 3. 2023

Dominantní výkon. Češi dali bůra domácí Bosně a pokračují dál

Čeští futsalisté odehráli ve středu poslední zápas základní kvalifikační skupiny 3 o postup na MS 2024. Na horké sarajevské půdě zvítězili vysoko 5:1. V dubnu je tedy čeká barážové dvojutkání o postup do elitní kvalifikační skupiny.

Český tým začal zápas vlažně a Bosňané logicky nastoupili, aby co nejrychleji smazali manko vzájemných zápasů. To se začalo dařit v 5. minutě Gašparovi, který zamotal hlavu české obraně a prostřelil Vahalu - 1:0.

Češi se však z úvodního tlaku oklepali. V 10. minutě úspěšně dorazil Holého střelu Vnuk - 1:1. Zlepšená hra Neumannova týmu a česká bojovnost nesla ovoce. Vnuk rozehrál roh na Holého a ten nechal promluvit svou levačku - 1:2. Šanci měl po přečíslení i Koudelka, který obešel brankáře Milanoviće, ale trefil jen boční síť.

Začátek druhé půle byl divoký. Domácí Bundavica ve velké šanci přestřelil. Po další Vahalově zákroku pelášil sám na bosenského brankáře Slováček, ale nedal. Z následného autu nastřelil tyč P. Drozd. Brankovou konstrukci nastřelili také Bosňané. Na druhé straně pak jen o kousek minul domácí branku D. Drozd.

Na začátku poslední desetiminutovky český tým rozhodl o výhře. Seidler ještě první šanci po standardce neproměnil, ale pak hlavou uklidil do prázdné brány přesný výhoz Vahaly - 1:3. Vzápětí si před bránou přihrála dvojčata Drozdovi a Pavel zvýšil už na 4:1.

Tři minuty před koncem obdržel domácí Gosto druhou žlutou kartu a Češi měli přesilovku. Tu dokázal z přečíslení využít kapitán Rešetár po asistenci Vnuka - 1:5. Češi si tak zajistili dubnovou baráž.

Bosna a Hercegovina - Česko 1:5 (1:2)

Branky: 5. Gašpar - 10. Vnuk (Holý), 13. Holý (Vnuk), 32. Seidler (Vahala), 32. P. Drozd (D. Drozd), 39. Rešetár (Vnuk). Rozhodčí: Peronaová - D´adamo (ITA). ŽK: Bošković, Gosto - Koudelka. ČK: 37. Gosto (BIH).
Bosna a Hercegovina: Milanović (Poračanin) – J. Sesar, Ivanković, Bundavice, Bošković – M. Sesar, Gašpar, Gosto, Jelić, Baručija, Džindić, Čorhodžić, Duvnjak. Trenér Ivo Krezo.
Česko: Vahala (Němec) - Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd - Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk, Buchta, Künstner, Křivánek, Vokoun. Trenér Tomáš Neumann.