V pátek vás zveme k televizi na derby Slavia - Sparta ...
04.01.23

4. 1. 2023

Nový rok začneme vysíláním derby. Dívat se můžete v pátek večer

Svaz futsalu ČR odvysílá v pátek večer první přenos nového roku na svém YouTube. Jednatřicáté pražské ligové derby Slavie a Sparty budou moct sledovat také diváci na ČT sport Plus. Přenos utkání 1. Futsal ligy začne v 19:50 hodin.

Pražští rivalové to mají v sezoně 2022/2023 jedna jedna. Sparta doma vyhrála první ligové setkání, když 9. září zvítězila nad Slávií 4:2. Výhru rudých řídili Rukovci a Maxharraj.

Jiný příběh ale napsalo semifinále Poháru SFČR, které se hrálo v listopadu také v Řepích. Sešívaní vedli po první půli 4:1 a nakonec postoupili do finále po výhře 4:3. Postup Slavii vystříleli Kuchta, Sita a Jošt. Právě David Jošt ale kvůli zranění do pátečního derby nezasáhne. Bude však hostem poločasového studia Michala Pavlíka.

V pátek půjde o hodně. Z dlouhodobého hlediska možná i o medaili. Sparta totiž drží třetí místo o pouhé dva body právě před Slavií. Domácí tak mají o motivaci postaráno. V případě výhry jednoho z týmů se také celková ligová bilance derby "S" přikloní na stranu vítěze. V současnosti mají v 1. Futsal lize slávisté i sparťani shodně 14 výher a jen dvakrát se zrodila vzájemná remíza. Skóre z těchto utkání je 117:103 pro Spartu.

V derby se můžeme také dočkat nového historicky nejlepšího střelce těchto soubojů. Nakročeno na výsluní má slávistický kapitán Jan Homola, který má aktuálně 10 gólů v derby a na vedoucího Igora Leovského mu chybí jen jedna trefa! Druhým aktuálně hrajícím nejlepším střelcem derby "S" je sedmigólový Jan Křemen. Celou statistiku najdete zde.

ŽIVĚ | SK Slavia Praha - Sparta Praha | PÁ 19:50 h.