Chrudim v LM nezklamala, ale nepostoupila ...
26.11.22

26. 11. 2022

Chrudim skončila v elitní skupině druhá. Remizovala s Luxolem

Futsalisté Chrudimi zakončili skupinu C elitní fáze Ligy mistrů sobotní remízou s mistrem Malty. Před posledním duelem ještě Východočeši byli na postupové první příčce s pěti body, jenže Benfica dokázala porazit domácí Kairat 2:1 a postoupit tak do semifinále.

Český mistr začal dobře a už ve 3. minutě otevřel skóre zápasu Doša. Jenže Malťané do přestávky srovnali na 1:1 gólem Fumasy. Po přestávce bylo Chrudimi úzko. Ve 25. minutě překonal Dudua přízemní ranou Celino Alves. Nepříznivý výsledek dokázali svěřenci trenéra Condeho smazat osm minut před koncem, kdy si po akci Torrese dal vlastní gól Telisi - 2:2. I přes šance na obou stranách už gól nepadl. V poslední minutě přestřelil branku Luxolu Pavel Drozd a soupeř dokonce nastřelil břevno.

V posledním utkání skupiny vedl dlouho Kairat Almaty 1:0 a naděje Chrudimi žila. Jenže Lisabonští brzy po přestávce vyrovnali na 1:1. Kazaši ještě v závěru zkusili sympaticky power play a hráli na vítězství, byť už postoupit nemohli. Rozhodnout se ale podařilo Portugalcům střelou do prázdné brány.

Celou skupinu elitní fáze sledoval také předseda SFČR Radek Lobo: "Chtěl bych v prvé řadě poděkovat Chrudimi za skvělé výkony a výsledky v letošní Lize mistrů. Český koeficient znovu zůstane vysoko. Skupina C byla vyrovnaná a dramatická do poslední minuty celého turnaje. Chrudimským utekl postup jen o kousek, nicméně z Kazachstánu odjíždí bez porážky se skalpem Kairatu a s remízou proti Benfice. Gratuluji!"

FK Chrudim - Luxol St. Andrews 2:2 (1:1)

Branky: 3. Doša (Torres), 32. vlastní Telisi - 7. Fumasa (Celino Alves), 25. Celino Alves (Vevé).

Chrudim: Dudu (Javorski) - Éverton, Doša, Torres, Radovanović - Capinha, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček. Trenér Felipe Conde.

Kairat Almaty - Benfica Lisabon 1:2 (1:0)

Branky: 6. Akbalikof - 24. Romulo, 39. Arthur.