Dnes je pátek 19.04.2024  uživatel nepřihlášen
Šance Chrudimi na postup v LM stále žijí ...
25.11.22

24. 11. 2022

Senzace! Chrudim má skalp dvojnásobného vítěze Ligy mistrů a stále má šanci vyhrát skupinu

Porazit Kairat Almaty a ještě k tomu na jeho hřišti? Dříve nemyslitelné, ve čtvrtek ale realita.

Chrudim dokázala skolit obra, vítěze Ligy mistrů z roku 2013 a 2015! Český mistr zvítězil 2:1 a dál zůstává o skóre na druhém místě tabulky. O vítězi, který bude zároveň jediným postupujícím do semifinále, se rozhodne v sobotu.

Chrudim začala přepisovat historii až po bezbrankovém prvním poločase. Po rohovém kopu Évertona zapomněla domácí obrana na Radovanoviće, který otevřel skóre utkání. Kairat ihned začal hrát bez brankáře a dvě minuty po první brance inkasoval podruhé: střelou přes půl hřiště do prázdné brány zvýšil na 2:0 chrudimský Torres.

Domácí dál dobývali zamčenou Duduovu bránu a Chrudim perfektně bránila. Až minutu a půl před koncem našel při početní převaze Vilela skulinku u tyče a snížil na 1:2. Dvacet vteřin před koncem dokonce Východočeši přežili nepříjemnou teč, která skončila na břevně. A když domácí Vilela vzápětí zahodil náhradního brankáře Javorského, uviděl červenou kartu a hosté mohli slavit senzační vítězství!

Matěj Slováček (kapitán Chrudimi): "Především bych chtěl poděkovat celému týmu za výkon, který jsme předvedli. Jeli jsme do Kazachstánu s tím, že nám moc lidí nevěří. Už ve středečním zápase s Benficou jsme ukázali, že se můžeme měřit s nejlepšími evropskými týmy. Dneska jsme to potvrdili. I když je Kairat vynikající a měl převahu, tak jsme dokázali využít své šance. Dobře jsme bránili a podržel nás Dudu. To vše vedlo k tomu, že jsme dokázali vyhrát."

Kairat Almaty - FK Chrudim 1:2 (0:0)

Branky: 39. Vilela (Caio) - 23. Radovanović (Éverton), 25. Torres.

Chrudim: Dudu (Javorski) - Éverton, Doša, Torres, Radovanović - Capinha, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček. Trenér Felipe Conde.

Luxol St. Andrews - Benfica Lisabon 0:6 (0:3)

Branky: 5. Chishkala, 7. Romulo, 9. V. Rocha, 24. Chishkala, 31. Romulo, 40. V. Rocha.