Chrudim vstoupila do elitní fáze LM remízou ...
23.11.22

23. 11. 2022

Skvělý zápas. Chrudim remizovala v Lize mistrů s vicemistrem Portugalska

O překvapení ve skupině C elitní fáze Ligy mistrů se postarali futsalisté Chrudimi hned v prvním zápase. Ve středu totiž remizovali v Kazachstánu 3:3 s velkým favoritem - Benficou Lisabon.

V prvním poločase padla pouze jedna branka. Obstaral ji lisabonský Vinicius Rocha. Jenže ve druhé půli Chrudim svého soupeře zaskočila. Nejprve parádní střelou vyrovnal David Drozd a ve 29. minutě otočil skóre zápasu z brejku Max - 1:2.

V poslední desetiminutovce zvýšili Lisabonští obrátky a vedení si vzali zpět na svou stranu. Svým druhým gólem v utkání srovnal na 2:2 Vinicius Rocha a dvě minuty poté dal na 3:2 Lúcio Rocha. Východočeši šli do hry bez brankáře a vyplatilo se. Odražený balon nekompromisně uklidil do portugalské brány podruhé v zápase David Drozd. Český reprezentant se tak podepsal pod všechny tři branky Chrudimi.

Závěrečný tlak český mistr ustál i díky dobře chytajícímu Duduovi. Zítra ho čeká podobná prověrka s domácím Kairatem.

David Drozd (hráč FK Chrudim): „Utkání se hodnotí velmi dobře, udělali jsme bod s Benficou, což je jeden z top mančaftů Evropy. Podařilo se nám splnit cíl - neprohrát první zápas, protože pak už by byla šance na postup velmi malá. Dá se hrát s každým, je to sport a na každý tým je nějaký recept. Taktiku od trenéra jsme od začátku plnili dobře. Tím, že se Benfice nepodařilo dlouho dát branku, tak náš výkon rostl a naštěstí nám tam po pauze začaly padat i góly.”

Benfica Lisabon - FK Chrudim 3:3 (1:0)

Branky: 12. V. Rocha (Chishkhala), 33. V. Rocha (Ferreira), 35. L. Rocha (Jacare) - 23. D. Drozd (Éverton), 29. Max (D. Drozd), 38. D. Drozd.

Chrudim: Dudu (Javorski) - Éverton, Doša, Torres, Radovanović - Capinha, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček. Trenér Felipe Conde.

Luxol St. Andrews - Kairat Almaty 0:0