Rapid v Kadani s Perštejnem nebodoval ...
19.10.22

18. 10. 2022

VÝSLEDKY: Skvělý televizní zápas. Perštejn vyhrál drama

Základní část 1. Futsal ligy nabídla zápasy 5. kola a televizní předehrávku šestého.

FC Rapid Ústí nad Labem

Krajské derby v rámci 6. kola 1. Futsal liga před kamerami ČT sport zvládl lépe TJ Spartak Perštejn Futsal, který porazil Rapid výsledkem 5:4.

Rapidu, za který v průběhu utkání nastoupilo 6 juniorů (z toho 5 z loňské mistrovské kategorie U17), nevyšel podle představ první poločas, z kterého si odnesl do kabin jednobrankovou ztrátu. V úvodu druhého poločasu dokázal srovnat na 2:2 po parádní akci Jaroslav Zápotocký, domácí však rychle odpověděli a odskočili do dvoubrankového vedení 4:2.

V poslední desetiminutovce Rapid rozehrál power - play a připisoval si jednu vyloženou šanci za druhou, ovšem dlouho bez gólového efektu. To změnil ve 36. minutě výstavní střelou Jiří Zápotocký a snížil na 3:4 z pohledu Rapidu. I tentokrát však domácí rychle odpověděli a zvýšili na 5:3. Futsalisté Rapidu pokračovali v náporu, ale více než další krásnou branku Jiřího Zápotockého z něho nevytěžili a museli se tak smířit s porážkou 4:5.

I přes těsnou porážku zanechal Rapid stejně jako jeho soupeř z Perštejna v utkání při své televizní premiéře skvělý dojem a diváci jak v zaplněné hale, tak před televizními obrazovkami, se jistě nenudili.

Věřme, že se podobná možnost k prezentaci našeho klubu, futsalu i města Ústí nad Labem naskytne i v budoucnu.

Nejbližší utkání sehraje Rapid na palubovce FTZS Liberec, futsal club v neděli 31. října.