Repre v kvalifikaci na MS neuspěla v Arménii ...
08.10.22

8. 10. 2022

České futsalisty srazil hattrickem ve druhé půli Chromych

Druhý zápas kvalifikační skupiny 3 o postup na MS 2024 odehráli čeští futsalisté v sobotu v arménském Jerevanu. Utkání se jim vůbec nepovedlo. Arménci se dostali ve druhé půli do vedení, které už nepustili.

Češi se od začátku nechytili a nedostali se ke své hře. Arménci si hned vypracovali dvě šance, ale paradoxně je Češi potrestali. Odražený míč si zpracoval Křivánek a napálil ho do šibenice - 0:1. To však bylo z české strany do přestávky vše. Arménce krotil Vahala nebo se sami vyhnali mimo tři tyče.

V 10. minutě napřáhl  český gólman z poloviny soupeře, jenže brankář Muller míč vyrazil a ještě ho stačil poslat přes celé hřiště do prázdné brány - 1:1. Ve druhé desetiminutovce to zkoušel z úhlu Künstner a následně i hlavou Seidler, ale ani jednou se skórovat nepovedlo. Naopak těsně před přestávkou musel znovu hasit nebezpečí Vahala.

Druhá půle české zlepšení nepřinesla. Naopak se soupeř brzy dostal do dvoubrankového vedení. Další Vahalův odražený balon uklidil do prázdné brány Chromych - 1:2. Ve 29. minutě Arménci vykombinovali českou obranu a Chromych druhým gólem v zápase zvýšil na 3:1.

V závěru utkání zkusili čeští futsalisté hru bez brankáře a ve 39. minutě dokázali z početní výhody snížit na rozdíl gólu, když Rešetár vybídl ke skórování Pavla Drozda - 3:2. Ze závěrečného tlaku se již vyrovnat nepodařilo, naopak tři vteřiny před koncem rozhodl třetím gólem do prázdné brány v tomto utkání domácí futsalista Chromych - 4:2.

Arménie - Česko 4:2 (1:1)

Branky: 10. Muller, 25. Chromych, 29. Chromych (Rozenski), 40. Chromych (Muller) - 4. Křivánek, 39. P. Drozd (Rešetár). Rozhodčí: Christofides (CYP) - Nicolaou (CYP). ŽK: Rodriguinho - Seidler.
Arménie: Muller (Agadžanof) - Sanosjan, Melkonjan, Vitinho, Rodriguinho - Chromych, Nevedrof, Margarjan, Galstjan, Mashumjan, Rozenski, Melikjan. Trenér Ruben Nazaretjan.
Česko: Vahala (Němec, Hůla) - P. Drozd, Slováček, Rešetár, D. Drozd - Künstner, Vokoun, Křivánek, Seidler, Holý, Buchta. Trenér Tomáš Neumann.

8. 10. 2022

Tomáš Neumann: Tohle nebyl výkon našeho týmu. Máme na víc

Kvalifikační porážku 2:4 v Arménií zhodnotil v rozhovoru trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

Trenére, co se v zápase s Arménií stalo? Proč to hráčům nešlo?

To se musíte zeptat jich, ale zjevně jim vadila palubovka, po které rychle létal míč. Klouzalo to, ale to bylo stejné i pro soupeře, který se s tím dokázal vyrovnat lépe a zaslouženě vyhrál.

Vedli jste 1:0, ale tým brzy vstřelený gól nijak nenakopl. Naopak Arménci pokračovali v úvodním tlaku.

Zápas měli Arménci celou dobu pod kontrolou a my jsme stále tahali za kratší konec provazu. Těžko k tomu něco jiného říct než, že jsme byli ve všech směrech horší. Neběhali jsme, stáli jsme na balonu.

Je v tom i trochu smůla, že jste dostali tři branky do prázdné branky a dvě z totožné situace?

Smůla, nesmůla. Štěstí se přikloní k tomu, kdo si pro něj jde. Dnes to byli Arménci. To, že se to k nim odrazilo, tak to prostě ve futsale chodí. My se z toho musíme ponaučit a ve středu odvést naprosto jiný výkon.

Jak bude potřeba ve středu doma hrát, aby se podařilo vyrovnat bodové skóre v tabulce?

Musíme vyhrát, nic jiného nám v této situaci nezbývá. Musíme hrát to, co umíme. Tohle nebyl výkon našeho týmu. Určitě máme na víc.