10.09.22

10.09.22

FC Rapid Ústí nad Labem

FC Rapid Ústí n. L. – SK Olympik Mělník 5:3 (5:1)
Branky: 4. Jar. Zápotocký (Vobořil), 10. M. Gajdoš (Vobořil), 12. Vobořil, 13. M. Gajdoš (Vobořil), 16. Jar. Zápotocký (M. Gajdoš) – 9. Novotný (Nečas), 29. Nečas (Lehner), 38. Vokoun (Lehner).

Rapid slaví první ligovou výhru proti Mělníku!

Ve včerejším utkání 3. kola 1. Futsal liga hostil Rapid na domácí palubovce SK Olympik Mělník v čele s reprezentantem Jiřím Vokounem, exreprezentantem Jiřím Novotným či dvěma Brazilci v sestavě.

Rapid prahl po výhře a přerušení negativní série proti Mělníku, s nímž v lize dosud nevyhrál. A podle toho také vypadal první poločas, v němž se Rapid dostal zásluhou Jaroslava Zápotockého do vedení, Mělník však rychle srovnal. V dalším průběhu prvního poločasu však Rapid dominoval a vstřelil ještě čtyři branky a dostal se tak do vysokého vedení 5:1. Vidět byla zejména opět první čtveřice v čele s Tomášem Vobořilem (1 branka + tři asistence), bratry Zápotockými a ve skvělé formě hrajícím Martinem Gajdošem. Pochvalu si však zaslouží i druhá čtveřice, která dokázala odolávat útočným atakům Olympiku Mělník a udržela si po celý zápas, i díky výborně chytajícímu Danielovi Klečkovi, čisté konto. Mělník po odskočení Rapidu přešel do power-play, kterou praktikoval po celý zbytek utkání. Hráči Rapidu statečně, na hraně sebeobětování, bránili power-play a i přes několik velkých šancí Olympiku obdrželi pouze dvě branky a mohli se tak radovat z cenné výhry 5:3, přerušení negativní série proti Mělníku a také z posunu na průběžné 4. místo prvoligové tabulky.

12.SKUP olomoucSKUP Olomouc   3   003     4 : 32  0

Již v neděli bude chtít Rapid navázat na páteční výhru, když zajíždí v osmifinále poháru SFČR do Českých Budějovic, kde ho vyzve ambiciózní účastník 2. Futsal ligy Západ Absolut Černý Dub