Čeští akademici porazili Argentinu a jsou v semifinále MS ...
22.07.22

22. 7. 2022

Parádní jízda pokračuje. Češi vyřadili Argentinu a jsou v semifinále

Čeští akademici znovu na mistrovství světa vyhráli! V pátek porazili ve čtvrtfinále Argentinu 4:2 a zahrají si o medaile. V sobotním semifinále (16:30) narazí na Brazílii, která na MS ještě neztratila ani bod a ve čtvrtfinále porazila Nový Zéland 4:0.

Český tým se musel v utkání obejít bez dvou hráčů. Na tribuně zůstal vykartovaný Klíma a Hromek si během rozcvičení poranil nárt. Do hry tedy nezasáhl a jen z lavičky viděl, jak jeho spoluhráči inkasovali v 6. minutě úvodní gól zápasu.

Na vedení Argentiny ale čeští akademici reagovali nejlépe, jak mohli. Obratem skóre. V 9. minutě vyrovnal na 1:1 Nečas a o šest minut později ten samý hráč připravil gól pro Sznapku - 2:1. Hubené vedení vydrželo až do přestávky.

Po přestávce Češi pokračovali v dominanci. Po dobře rozehraném rohovém kopu dokonce Křemen zvýšil na 3:1. Oba týmy se v závěru střídaly s hrou bez brankáře. Český tým dokonce dokázal využít chyby soupeře a Blahuta prostřelil "létajícího" brankáře - 4:1. Těsně před závěrečnou sirénou ještě Argentinci při power play snížili na konečných 2:4.

Ohlas trenéra Martina Brůny: "Jednoduše skvělý pocit proklouznut mezi nejlepší čtyři týmy MS. Soupeře z Argentiny jsme měli s Markem Kopeckým načteného. Byli jsme si vědomi, již po výhře s Polskem, že bychom právě s Argentinou mohli sehrát čtvrtfinále, a podle toho jsme si soupeře již podrobně studovali. Prvních deset minut odpovídalo důležitosti utkání a opatrné utkání otevřel soupeř naší chybou při bránění pivota. Následně jsme začali být aktivnější a pro soupeře bylo obtížné udržet míč v kombinaci, což bylo pro naše mladé hráče impulsem, abychom se následně po celé utkání prezentovali aktivním napadáním. Z naší aktivity pramenilo velké množství získaných míčů a oprávněně jsme se ujali vedení. Téměř celé utkání kluci odpracovali dle našich představ, hlavně do defenzivy a při bránění power play. V útoku bychom potřebovali ke stoprocentní spokojenosti více pohybu a chytrosti při výběru postavení. V semifinále vyzveme kolébku futsalu Brazílii, toto utkání je pro naše hráče odměnou. Nechceme končit naši cestu v semifinále, chceme s Brazílii odehrát utkání, za které bude naše malá země, a hlavně všichni naši příznivci hrdí na naše kluky."

Česko - Argentina 4:2 (2:1)

Branky ČR: 9. Nečas. 15. Sznapka, 27. Křemen, 39. Blahuta.

Česko: Žežulka (Javorski) - Brázdil, Sznapka, Křemen, Blahuta, Sita, Balog, Nečas, Novák, Havrda, Šipka, Hromek. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.