Dnes je čtvrtek 25.04.2024  uživatel nepřihlášen
FC Tiradores UL přeborníkem UK ...
21.03.22

Logo ústeckého krajeV pondělí 21.3.2022 byl završen letošní velmi povedený ročník Krajského přeboru Ústeckého kraje pro sezonu 2021-22.

Posledním zápasem sezony rohodl FC Tiradores Ústí n.L. o zisku svého prvního titulu vítěze KPÚK

Dále přejímáme hodnocení výkonu z Facebooku klubu FC Tiradores UL:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

FC NY Tiradores Ústí n.L. - FC BETIS Kadaň "B"   5 : 0 (1:0)

Branky a nahrávky: 19. Dvořák D. (Kotrba), 26. Kotrba (Skála), 34. Seidl J. (Skála), 47. Kotrba (Vondráček) (powerplay hosté), 50. Starý V. (Vondráček)

Sestava: Skála (Týř) - Seidl M. "C", Guth, Švanda, Seidl J. - Dvořák D., Vondráček, Kotrba, Starý V. - připraveni Kapoun, Maňkoš

Dokonáno jest! Tiradores se po urputné bitvě a takřka bezchybném týmovém výkonu s Kadaní dočkali deváté výhry v řadě a stávají mistrem krajského přeboru, což je historicky nejlepší výsledek klubu v jeho jedenáctileté historii. Betis, který přijel výrazně posílený oproti prvnímu zápasu, zdolali 5:0 a před největší návštěvou sezóny mohli odšpuntovat mistrovské oslavy.

První poločas byl, především z domácí strany, hodně nervózní. V 5. minutě stáli při Tiradores všichni futsaloví svatí, neboť Kadaň sice vstřelila vedoucí branku, ovšem sudí Mollinger těsně před kadaňskou střelou odpískal faul jednoho z domácích hráčů a branku tak nemohl uznat. Podruhé utekli bílomodří hrobníkovi z lopaty ve 13. minutě, kdy rozehrál Betis další přímý volný kop a z prázdné branky vykopával míč na brankové čáře kapitán Milan Seidl. Tyto dvě situace ovšem probrali do té doby vlažně hrající družinu Dušana Stíbala, a ta postupně začala přebírat otěže utkání. První dvě obrovské šance ještě domácí neproměnili, v 19. minutě však zpracoval lob za obranu Dominik Dvořák a z těžké pozice ze vzduchu usměrnil bodlem míč do šibenice. Vedoucí branka Tiradores výrazně uklidnila, stejně jako poločasová rozmluva trenéra Stíbala.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a půl minuty po začátku druhé půle zpracoval dlouhý výhoz Dušana Skály Josef Kotrba, bleskově se otočil kolem obránce a ranou mezi nohy hostujícího brankáře zvýšil na 2:0. Také pod třetí brankou bude podepsaný spolehlivý brankář Tiradores, jeho další výhoz do brejku usměrnil do sítě Jakub Seidl - 3:0.

Deset minut před koncem si hosté vyžádali oddechový čas, po němž zkusili risk bez brankáře. Tiradores ovšem ukázali, proč mají nejlepší obranu v soutěži, která v žádném zápase nedostala víc než čtyři góly, a proč doma inkasovali pouhých jedenáct branek. Spolehlivým výkonem dopomohli Dušanu Skálovi ke čtvrtému čistému kontu, naopak ve 47. minutě přidal téměř definitivní razítko na titul ranou od půlky do prázdné branky Josef Kotrba. V závěrečných sekundách přišel ještě jeden brejk, v němž předložil Vondráček míč před odkrytou bránu Václavovi Starému, který uzavřel účet utkání.

"Musím hráčům poděkovat nejen za dnešní výkon, ale za celou sezónu. Dnes jsme proti velice těžkému soupeři potvrdili nejen skvělou formu, ale především to, že celý tým v posledních měsících neskutečně vyzrál. Odehráli jsme možná nejlepší utkání v sezóně, což jsme podtrhli dalším čistým kontem. Jsem strašně pyšný, že jsem mohl trénovat tento tým, v němž každý přispěl svým dílem k neuvěřitelnému úspěchu," vyznal se po zápase dojatý trenér Dušan Stíbal. "Byly zápasy, ve kterých hrál mladý Dominik Maňkoš či další kluci, kteří trpělivě čekali na svou šanci. Protočili jsme celkem tři brankáře, zkrátka každý z našeho širokého kádru stojí za tímto úspěchem."

Na závěr sezóny si vzal slovo také předseda klubu Daniel Brzák, který se po 11,5 letech v Tiradores a mimo jiné čtyřech prohraných pohárových finále dočkal prvního velkého úspěchu. "V první řadě si obrovské poděkování zaslouží naši hráči, kteří během celé sezóny předváděli neskutečné výkony. Velkou zásluhu na tomto úspěchu mají také naši skvělí fanoušci, kteří nám dnes pomohli k poslednímu kroku. V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout celý realizační tým a členy našeho vedení, bez kterých by nebyl tento úspěch možný. Finanční ředitel, místopředseda, trenér, naši kustodi. Pro všechny ty, včetně úžasných fanoušků, kteří nás podporovali celou sezónu, je tento obří úspěch."