FC Rapid UL mistrem ČR 2021-22 v DL futsalu ....
05.02.22

5. 2. 2022

Mistrem Dorostenecké ligy futsalu se stal domácí Rapid Ústí nad Labem

Závěrečný turnaj Final Four Dorostenecké ligy futsalu začal v sobotu před polednem v Ústí nad Labem. Po semifinálových duelech si bronz vybojoval SK Olympik Mělník, který porazil pražskou Spartu 3:1. Ve finále zdolal domácí Rapid pražskou Slavii.

FC Rapid Ústí n. L. – SK Olympik Mělník 2:0 (1:0)

Branky: 15. Gajdoš (Jiří Zápotocký), 40. vlastní.

Domácí Rapid čekal před bouřlivou atmosférou na první gól až do patnácté minuty. Z nervózního začátku vysvobodil favorita turnaje až Gajdoš. Olympik dlouho živil naději na vyrovnání, ale místo něj si dal v poslední minutě vlastní gól. Do finále tak postoupil vítězný tým po základní části.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 17 5:0 (2:0)

Branky: 14. Tilinger (Veselý), 20. Tilinger (Kuča), 21. Tilinger, 32. Tilinger (Klaban), 39. Altera.

Slavia v derby naprosto dominovala. První poločas vyhrála 2:0 a po přestávce přidala další tři góly. Skvělý výkon předvedl slávista Filip Tilinger, který vstřelil první čtyři góly svého týmu.

Fotogalerie:

Final Four Dorostenecké ligy futsalu (5.2.2022)

Kompletní galerie

| Zápas o 3. místo

SK Olympik Mělník – AC Sparta Praha 17 3:1 (3:0) Branky: 2. Šiler (Křížek), 8. Zan (Šiler), 12. Šiler (Zan) - 38. Kočovský.

Bronzové medaile získal Olympik Mělník. O svém triumfu rozhodl už v prvním poločase díky produktivní dvojici Šiler - Zan. Prvně jmenovaný skóroval hned dvakrát. Sparta se zvedla až v samotném závěru, kdy naději vykřesal z desítky Kočovský. Středočeši si však výhru pohlídali.

| Finále

FC Rapid Ústí n. L. - SK Slavia Praha 6:2 (2:0)

Branky: 8. Gajdoš (Jiří Zápotocký), 20. Gajdoš (Jiří Zápotocký), 25. Vávra (Jar. Zápotocký), 30. Hajáš (Vávra), 36. Jar. Zápotocký, 40. Maxa (Vávra).

Finálový duel se hrál za výborné atmosféry. Domácí Rapid byl favoritem a v prvním poločase udeřil po dvou trefách Gajdoše. Slávisté sice snížili na 1:2, ale Ústečtí rychle odpověděli a zvýšili na 4:1 po brankách Vávry a Hajáše. Slavia ještě zkusila power play, ale inkasovala pátou branku. V poslední minutě ještě oba týmy přidaly po jedné trefě. Mistrem Dorostenecké ligy futsalu se stal Rapid Ústí nad Labem.