Dnes je pátek 29.03.2024  uživatel nepřihlášen
Přímý postup na ME 2016 nám nevyšel ....
22.03.15

Reprezentace na domácí nestačila, o postup se popere v baráži

Futsalisté České republiky prohráli v sobotu závěrečný zápas kvalifikační skupiny 5 o postup na Mistrovství Evropy 2016 s domácím Slovinskem 1:3 a z druhého místa ve skupině míří do baráže.

Český tým zahájil zápas výborně. Ve 3. minutě posunul Belej při rozehrávce autu míč na Kovácse a ten tvrdou přízemní ranou propálil brankáře A. Mordeje – 1:0. V 6. minutě mohl vyrovnat R. Mordej, ale Gerčák se skvěle přemístil a míč vyrazil. Od desáté minuty už začali Slovinci zatápět pod kotlem. Melink zakončil úspěšně rychlou kombinaci po přihrávce Vrhovce – 1:1. Ve 12. minutě už domácí vedli. Osredkar si narazil míč s Fetičem a tvrdou ranou propálil Gerčáka – 1:2. Vyrovnat mohl na druhé straně Slováček, ale jeho střela jen těsně minula šibenici slovinské svatyně. Nepříjemný moment přišel půl minuty před koncem první půle, kdy Vrhovec obral o míč Cupáka a v následném samostatném úniku prostřelil Gerčáka – 1:3. Po přestávce rychlá branka nepadla a tak ve 28. minutě sáhli Češi poprvé k power play, ale svůj první útok nezakončili přesně. S přibývajícím časem se Čechům nedařilo skórovat. Další pokusy skončili buď zablokováním střely na pokraji domácího sebeobětování, nebo nad brankou A. Mordeje. Bezchybný výkon Slovinců tak dokonal jejich vítězství 3:1 a český tým putuje do zářijové baráže.

Česká republika - Slovinsko 1:3 (1:3)

Branky: 3. Kovács (Belej) - 10. Melink (Vrhovec), 12. Osredkar (Fetič), 20. Vrhovec. Rozhodčí: Kovacs - Farkas (oba HUN). ®K: Kovács, Seidler, Slováček. Diváci: 600.

ČR: Gerčák, Vahala - Kovács, Belej, Novotný, Seidler - Slováček, Janovský, Rešetár, Cupák - Holý, Sláma, Lištván, Salák. Trenér Tomáš Neumann.

Slovinsko: A. Mordej, Puškar - R. Mordej, Cujec, Osredkar, Vrhovec - Kusterle, Drobne, Kroflič, Melink, Fetič, Štendler, Hozjan, Fideršek. Trenér Andrej Dobovičnik.

S kým se můžeme střetnout v baráži o ME?

S kým se můžeme střetnout v baráži o me?

V sobotu se rozhodlo o tom, že český tým si účast na ME 2016 musí vybojovat v baráži. Ta se hraje v září a los sestaví čtyř dvojice, které se poperou o postup. Proti komu naši hráči mohou nastoupit?

Předně je potřeba říci, že UEFA se rozhodla podle posledních informací nenasazoval týmy do výkonnostních košů, takže prakticky kdokoliv může dostat za soupeře kterýkoliv tým. Jen v případě soupeřů z jedné skupiny (Rumunsko a Kazachstán) bude učiněna výjimka.

Podívejte se tedy na přehled přímých postupujících na ME 2016 a účastníků baráže: