V sobotu repre o vítězství v kvalifikaci ...
20.03.15

Repre v sobotu od 18:30 proti Slovinsku o postup na ME 2016

Repre dnes od 20:45 proti francii, sledujte textový online

V sobotu 21.3.2015 nastoupí česká reprezentace od 20:45 hod. proti Slovinsku a případným vítězstvím si otevře svou cestu přímo na ME 2016. Pokud bude naše reprezentace remizovat nebo prohraje měla by mít ještě šanci jako druhý celek 5. kvalifikační skupiny na postup do závěrečných bojů ME 2016 přes podzimní baráž.

Ve středu večer ve slovinském Lašku porazili naši reprezentanti celek Francie 5 : 3 a včera ve čtvrtek pak přehráli Nosko 4 : 0!!!

Dobrá zpráva: pořadatelé se nakonec rozhodli připravit stream ze všech utkání naší kvalifikační skupiny. Najdete je na www.futsal.si !!!

Cíl splněn, po dvou duelech má reprezentace 6 bodů

VIDEO - Čeští futsalisté si zajistili ve slovinském Lašku minimálně baráž Mistrovství Evropy. Ve čtvrtečním druhém duelu kvalifikační skupiny 5 opět zvítězili. Tentokrát porazili Norsko jednoznačně 4:0 a nyní už Češi vyhlíží sobotní klíčový duel o postup z prvního místa se Slovinskem.

Češi nastoupili na outsidera skupiny dobře. Už po dvaceti vteřinách nastřelil tyč Rakvaagovy brány Novotný. Na další šanci se však čekalo až do 8. minuty: Belej rozehrál rohový kop na Seidlera a jeho dělovka prolétla až pod břevno norské brány - 0:1. Dalších deset minut opět moc futsalové krásy nepřineslo. Češi hráli účelný futsal a v 18. minutě mohli slavit druhý gól: Kovács vybojoval na středu hřiště míč pro Seidlera, který před bránou našel skórujícího Beleje - 0:2. V poslední minutě první půle ještě Salák nastřelil tyč norské svatyně.

Norové vstoupili do druhé půle mnohem lépe a střela Ravla prolétla jen těsně vedle Gerčákovy brány. Ve 27. minutě však o české nadvládě nebyl pochyb. Z rychlého brejku našel Belej v parádní pozici Novotného a ten prostřelil Rakvaaga mezi nohy - 0:3. Parádní akci předvedli Češi tři minuty před koncem. Belej posunul míč patou mezi nohy soupeře, Kovács si narazil se Seidlerem a nekompromisně zavěsil - 0:4. Vzápětí Gerčák fantastickým reflexem nohou vychytal šanci Fonstada a přepustil místo v brance Vahalovi.

Neumann: Druhou čtyřku stále hledáme

Trenér české reprezentace Tomáš Neumann přiznal, že druhý zápas byl lehčí: „Podle mě to nebylo těžší utkání, než to první s Francií. Dnes jsme měli zápas pod kontrolou, a i když byl soupeř houževnatý, tak jsme si vlastní šikovností dokázali poradit a zápas jsme zvládli úplně v pohodě.“ Zápas opět rozhodla první čtyřka Seidler, Belej, Novotný a Kovács. „Kluci si sedí. Vědí, jak mají hrát. Opět nám pomáhali herní a standardní situace, ze kterých se dostáváme do šancí, což je velké plus. Druhou čtyřku stále hledáme a doufám, že nám to sedne v sobotu proti Slovinsku,“ řekl trenér českého týmu.

Norsko - Česká republika 0:4 (0:2)

Branky: 8. Seidler (Belej), 18. Belej (Seidler), 27. Novotný (Belej), 37. Kovács (Seidler). Rozhodčí: Birkett (ENG) – Cetin (TUR). ®K: Wiseth - Cupák. Diváci: 100.

Norsko: Rakvaag (37. Sandsor) – El-Masrouri, Ravlo, Moen, Egholm – Skaga, Brevig, Achrifi, Sortevik, Fonstad, Valoy, Wiseth. Trenér Oddmund E. Saether.

ČR: Gerčák, Vahala - Novotný, Kovács, Belej, Seidler - Lištván, Janovský, Rešetár, Slováček, Sláma), Salák, Cupák, Holý. Trenér Tomáš Neumann.

20. března 2015 - fotbal.cz | Foto: Michal Pavlík