Balfa dále letos neporažena ...
22.02.15

Souboj o čelo: skvělá divácká kulisa a vysoká porážka ERA-PACKu

Souboj o čelo: skvělá divácká kulisa a vysoká porážka era-packu

Hodně sledované utkání svedlo do teplické sportovní haly futsalové příznivce z širokého okolí. Značnou podporu měla ve vzdálených Teplicích i Chrudim, kterou přijely na severozápad Čech podpořit desítky fanoušků. Z výsledku však velkou radost mít nemohly, ERA-PACK si domů odvezl šest inkasovaných branek.

Před zaplněnou teplickou halou domácím vyšel vstup do zápasu na jedničku, již po 38 vteřinách hry otevřel skóre zápasu Marcio. Jeho průnik po levé straně zakončil skvělým přehozením brankáře Jakuba ®ďánského, čímž srazil chrudimský tým velmi rychle do kolen. Desetinásobný mistr však své zbraně nesložil, v následujících minutách měl velké množství kvalitních příležitostí. Rodrigovu a Rešetárovu ránu však skvěle chytající Jeronimo dokázal zneškodnit. Druhá teplická radost přišla po trefené tyčce a břevnu v šestnácté minutě, kdy míč do chrudimské sítě dostal po rozehraném rohovém kopu Marcelo.

S blížícím se koncem prvního poločasu se chrudimský trenér Daniel rozhodl pro hru bez brankáře, která však pro ERA-PACK mnoho zajímavého nepřinesla. Neefektivní kombinace byla potrestána v poslední možné vteřině, kdy se do balonu přes celé hřiště opřel Alberto, který upravil poločasové skóre na rozdíl tří branek. Ani po přestávce se vývoj hry příliš nezměnil. Chrudimští sice drželi více balon na svých sálovkách, bezchybnou defenzívu Teplických se jim však překonat nepodařilo.

Naopak znovu udeřilo na straně druhé. Brankář Jeronimo znovu ukázal, že umí nejen chytat, ale i útočit, samostatná akce směrem dopředu znamenala tři minuty po pauze čtvrtou radost Balticflory. Chrudim již nedokázala ve svých řadách najít síly na obrat, do konce duelu navíc ještě inkasovala z nohy Marcia a reprezentanta Novotného. O čestný úspěch současného mistra se postaral dvě minuty před závěrečnou sirénou přesnou ranou po zemi Rodrigo.

Chrudimští si z teplické půdy odvezli porážku 6:1, což definitivně znamená druhé místo po základní části. Trenér Daniel ukázal po utkání sympatické gesto, kdy se vydal k chrudimským fanouškům, omluvil se za výkon jeho svěřenců a slíbil, že se již nic podobného nebude opakovat. Před ERA-PACKem jsou poslední tři zápasy základní části, svůj slib musí Chrudimští plnit zejména v blížícím se play-off.

FC Balticflora Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 6:1 (3:0)

Branky: 1. a 31. Marcio, 16. Marcelo, 20. Alberto, 23. Jeronimo, 38. Novotný - 38. Rodrigo

Teplice: Jeronimo - Sláma, Marcio, Holý, Sidnei, Kovács, Novotný, Geranildo, Salák, Da Costa, Marcelo

Chrudim: ®ďánský - Koudelka, Chmelík, Mareš, Ribeiro, Dentinho, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.