Odveta pro Itálii ...
08.01.15

O své výhře rozhodli Italové už v prvním poločase

O své výhře rozhodli italové už v prvním poločase

Česká futsalová reprezentace druhý zápas v Itálii prohrála. Ve středečním duelu podlehla soupeři ve městě Policoro 0:2. Nicméně po výhře 2:1 a porážce 0:2 může výběr trenéra Neumanna odjíždět spokojený.

Italové byli odhodlaní vrátit Čechům porážku z předchozího večera. První velkou šanci ještě brankář Vahala zneškodnil, ale v 11. minutě už inkasoval, když se Calderolli trefil přímo mezi nohy českého brankáře. Ve 14. minutě vedl soupeř z Apeninského poloostrova už 2:0. Na rohový kop si naběhl Romano a přesnou trefou se nemýlil.

Ve druhé půli se blýskl brankář Vahala, který zlikvidoval nadějnou italskou akci tak, že balon vytěsnil na rohový kop. V závěru zápasu zkusil český tým power play, ale podobná branka jako v předchozím duelu nepadla. Český tým tak prohrál 0:2, za což se nemusí na půdě mistra Evropy vůbec stydět.

Na začátku února sehraje český tým ještě dva přátelské zápasy, tentokrát na Ukrajině.

Itálie - Česká republika 2:0 (2:0)

Branky: 11. Calderolli, 14. Romano. Rozhodčí: Manzione, La Cerra (oba ITA). ®K: Murilo - Slováček.

Itálie: Miarelli, Mammarella - Ercolessi, Calderolli, Romano, Leggiero, Honorio, Chimango, Merlim, Canal, Giasson, Murilo, Kaka, Caverzan. Trenér Roberto Menichelli.

ČR: Vahala, Gerčák - Záruba, Slováček, Kovács, Koudelka, Rešetár, Rodek, Holý, Lištván, Sláma, Belej. Trenér Tomáš Neumann.

8. ledna 2015 - eFutsal | Foto: Radek Klier