Dnes je čtvrtek 28.03.2024  uživatel nepřihlášen
Repre skončila v Kuvajtu nakonec druhá ...
28.10.14

Futsal Continental Cup v Kuvajtu: Finále rozhodla power play

Futsal Continental Cup 2014 v Kuvajtu je u konce. Český futsal může těšit, že národní tým dosáhl obrovského úspěchu. Češi skončili druzí, když prohráli v úterním finále s Argentinou 2:6.

V konečném pořadí za sebou nechali ´čeští futsalisté celky jako Brazílie či Itálie.

Češi vstoupili do utkání famózně. Hned v první minutě vybojoval u lajny míč Slováček a předložil ho před odkrytou bránu Holému – 1:0. Vyrovnání přišlo v 8. minutě, kdy Argentina zužitkovala rychlý brejk, na jehož konci stál Battistoni – 1:1. Soupeř Čechy zatlačil a snažil se o další branku, která přišla po závaru v 17. minutě. Trefil se Cuzzolino. Do „šatny“ inkasovali Češi ještě jednu branku: Tello zužitkoval dobrý pas a tvrdou ranou překonal Gerčáka potřetí.

Ve druhém poločase byli Češi Argentině více než vyrovnaným soupeřem a v poslední desetiminutovce sáhli pro hru bez brankáře, kterou ve 32. minutě přetavil v gól střelec turnaje Michal Seidler – 2:3. Jenže další branku už národní tým nepřidal, naopak inkasoval tři branky do prázdné brány. Argentina tak vyhrála Futsal Continental Cup 2014, Češi brali senzační stříbro.

Statistika finálového zápasu

Česká republika - Argentina 2:6 (1:3)

Góly: 2. Holý, 32. Seidler - 8. Battistoni, 14. Cuzzolino, 19. Tello, 34. Vaporaki, 35. Wilhelm, 37. Cuzzolino.

ČR: Gerčák (®ďánský) - Rodek, Lištván, Holý, Janovský, Belej, Seidler, Sláma, Rešetár, Kovács, Slováček, Cupák, Záruba. Trenér Tomáš Neumann.

Argentina: Sarmiento (Loretto) - Battistoni, Wilhelm, Cuzzolino, Borruto, Maximiliano, Vaporaki, Taborda, Tello, Alemany, Basile. Trenér Jose Fernando.