Dnes je středa 24.04.2024  uživatel nepřihlášen
Balfa odstartovala ligu v Chrudimi vítězstvím !
27.09.14

Balticflora vstoupila do nového ročníku výhrou na půdě mistra

Balticflora Teplice vstoupila do nového ročníku nejvyšší futsalové soutěže skvěle. Na hřišti ERA-PACKu Chrudim vyhrála 3:2 a ukázala tak, že smělé cíle vyhlášené na čtvrteční tiskové konferenci nebyly pouhým plácnutím do větru. Teplice se prezentovaly týmovou hrou, byly silným a sebevědomým celkem, který jde za výhrou.

Duel přinesl velkou bitvu o každý metr hrací plochy. Teplice vstoupily do duelu o poznání aktivněji a v prvních minutách byly na hrací ploše velmi vidět. Chrudimské barvy však držel nad vodou vynikající brankář Ton, který likvidoval jednu šanci za druhou v podání elitní teplické formace, která byla složená z brazilských hráčů. Na chrudimské straně byl aktivní zejména Lukáš Rešetár, jeho příležitosti však branku Teplic příliš neohrozily.

Vše důležité se v chrudimské sportovní hale odehrálo až po přestávce. Náboj do zápasu stanovil pět minut po pauze Michal Holý, který využil Kilmerova zaváhání a přesnou ranou k tyči propálil brankáře Tona. Z vedení se však Tepličtí příliš dlouho neradovali, o minutu později se balon dostal na polovině hřiště k Felipemu, jenž po parádní individuální akci rozjásal domácí fanoušky. Během chvíle však roli hrdiny vystřídala mnohem méně populární pozice. Jako poslední hráč totiž ztratil balon, přenechal ho Marcinaovi a ten jeho hrubé zaváhání tvrdě potrestal.

Chrudimští se snažili o vstřelení vyrovnávací branky a postupem času začali stupňovat svůj tlak, k čemuž přispěla také hra bez brankáře. Rozlišovací dres si oblékl Max a byl to právě on, kdo tvrdou ranou orazítkoval tyč teplické branky. Tlak ERA-PACKu byl přerušen gólem přes celé hřiště v podání Jeronima, vítr z plachet chrudimským hráčům však třetí branka nesebrala. Mohutný závěr přinesl pouze snížení na rozdíl jediného gólu z hlavy Lukáše Rešetára, více však již domácí nestihli.  V úvodním kole tak Balticflora porazila desetinásobného mistra z Chrudimi 3:2. Za týden "vlci" hrají poprvé doma, v pátek 3. října hostí od 20 hodin na Stínadlech Hradec Králové.

ERA-PACK Chrudim - Balticflora Teplice 2:3 (0:0)
Branky:
26. Felipe, 36. Rešetár (Alvarito) - 25. Holý (Emerson), 28. Marcinao, 35. Jeronimo.
Balticflora: Jeronimo - Emerson, Giva, Sidnei, Marcinao, Salák, Holý, Sláma, Novotný.

Další výsledky 1. kola Chance futsal ligy:

Benago Zruč n/S. - Nejzbach Vysoké Mýto 4:0 (1:0)
Branky: 17. Rodek, 24. Ramirez, 26. Rodek, 27. Brahimi.

Tango Brno - Sparta Praha 4:5 (2:2)
Branky: 3. Záruba (Chadzidis), 16. Záruba (Brůna), 27. Chadzidis, 27. Brůna (Záruba) - 7. Dlouhý (Frič), 12. Doša (Rott), 29. Doša (Frič), 31. Dlouhý (Doša), 38. Holeček.

Olympik Mělník - Mados MT Hradec Králové 4:5 (1:4)
Branky: 19. Gabčo, 33. Gabčo, 39. Gabčo, 40. Gabčo - 10. Jošt, 11. Váňa, 12. Friedl, 15. Srkal, 35. Srkal.

SAT-AN Kladno - Helas Brno 3:1 (1:0)
Branky: 13. Pleyer (Abrhám), 25. Abrhám (Jaráb), 37. Fitzel (Konečný) - 40. Lacko.