Balfa vyhrála již druhý turnaj ...!!
25.08.14

Balticflora uspěla na turnaji v Bratislavě

Balticflora uspěla na turnaji v bratislavě

Teplická Balticflora uspěla na mezinárodním turnaji v Bratislavě. V konkurenci dvou slovenských a jednoho ruského celku získala první místo a posílila své sebevědomí před startem sezóny.

Komentář k závěru turnaje z webu fcbalticflora.cz:

Balticflora Teplice se raduje z výhry na bratislavském turnaji "Summer International Futsal Cup Slovakia 2014" ! V závěrečném duelu porazila domácí Slov-matic 3:1, suverénně tak třídenní podnik ovládla. Sidnei se navíc stal nejlepším střelcem turnaje (8 branek).

Před utkáním bylo jasné, že pokud chce Slov-matic v domácím prostředí získat trofej pro vítěze, musí Teplice porazit o čtyři branky. Na „vlky“ ale neměl, jak se už záhy ukázalo.

„Bylo to těžké utkání, ale byli jsme opět lepší. Kontrolovali jsme hru, častěji drželi balon. Výhra byla zasloužená, stejně jako vítězství v celém turnaji,“ říká hned na úvod prezident Balticflory Michal ®ák.

První gól daly Teplice v 9. minutě po krásné kombinaci Brazilců. Na jejím konci byl Emerson, dobře chytající bratislavský gólman Gašparovič byl bez šance.

V první půli všem fandům a přívržencům Balticflory zatrnulo. Po srážce se zranil její brankář Jeronimo. Vzhledem k tomu, že Tepličtí neměli v Bratislavě druhého gólmana, byla situace kritická. Jeronimo ale zápas nakonec dochytal.

Inkasoval pouze jednou – na začátku druhé půle. Vyrovnávající gól byl výsledkem snahy Slov-maticu o zdramatizování utkání. Domácí měli tlak nastřelili dvakrát tyč, z převahy vytěžili ale jen jeden gól. Tepličtí při něm špatně vystřídali, což je stálo čisté konto.

Po inkasované brance ale Teplice zapnuly na vyšší obrátky, z čehož rezultovaly dvě branky. Nejprve skóroval Sidnei, poté se trefil krásným obloučkem přes brankáře Kovács. Slov-matic zkoušel power play, ale bezúspěšně.

„Vyhráli jsme druhý turnaj za sebou, mám z toho velkou radost. To se nám ještě nikdy nepodařilo. Ukázalo to na velkou kvalitu. Já věřím, že je to příslib velmi dobré sezony,“ těší se ®ák z triumfu.

„Samozřejmě, že jsou v naší hře stále chyby, ale od toho je příprava na sezonu, aby se odstranily. Mám radost z atmosféry mezi hráči i z hry, kterou na palubovkách předvádíme.“

Hráči Balticflory se ještě po zápase v Bratislavě navečeřeli, měli vepřové s brambory. „V pondělí má celý tým volno, v úterý je trénink a ve středu budeme hrát v Praze se Slov-maticem odvetný přátelský zápas,“ informuje ®ák.

Čekan Mckenruff Bratislava - Balticflora Teplice 2:14

Branky Teplic: Sidnei 4x, Holý 2x, Emerson 2x, Marcio 2x, Gevanildo 2x, Novotný, Salák

Balticflora - Jamal Novyj Urengoj 6:2 (2:1)

Branky Teplic: 9., 13. a 38. Sidnei, 22. a 34. Marcio, 22. Jeronimo.

Balticflora: Jeronimo - Sidnei, Emerson, Marcio, Gevanildo, Kovacz, Sláma, Novotný, Holý, Salák, Kiliján.

Balticflora Teplice - Slov-matic Bratislava 3:1 (1:0)

Branky Teplic: 9. Emerson, 34. Sidnei, 35. Kovács.

Balticflora: Jeronimo - Sidnei, Emerson, Marcio, Gevanildo, Kovacz, Sláma, Novotný, Holý, Kiliján.

25. srpna 2014 - eFutsal | Foto: Michal Pavlík