Dnes je pátek 29.03.2024  uživatel nepřihlášen
Jedeme na MS ve futsalu 2021 do Litvy ...
10.11.20

10. 11. 2020

Čeští futsalisté postoupili na mistrovství světa po infarktovém penaltovém rozstřelu

Česká futsalová reprezentace postoupila z barážové kvalifikace na Mistrovství světa 2021 ve futsalu. Po remíze 2:2 v Chorvatsku se stejný výsledek zrodil i v Čechách, v prodloužení gól nepadl a v penaltách uspěl díky Vahalovi český výběr!

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. Chorvaté se tlačili za vedoucí brankou, která by je uklidnila. Ve 4. minutě se nakonec povedlo skórovat Novakovi, který dorazil střelu Jelovčiće. Češi přišli s odpovědí v 7. minutě. Standardní situaci rozehrál Záruba na Holého a ten se po zemi nemýlil – 1:1.

Tři minuty před přestávkou znovu hosté vedli, když Marinović obral o míč Slováčka a předložil balon do skvělé pozice Matoševićovi. Ten zvýšil střelou k tyči na 2:1. Český celek se ale nevzdal a v poslední minutě první půle napřáhl z dálky Záruba a jeho tečovaná rána zapadla za brankáře Primiće – 2:2.

Druhá půle začala nahoru dolů, ale Chorvaté byli dál nebezpeční. Ve třetí desetiminutovce ale jejich šance likvidoval brankář Vahala. Opatrná dvacetiminutovka skončila bez branek a šlo se do prodloužení.

První pětiminutovku zahrozili hosté, kteří dvakrát před bránou zahodili jasnou šanci. V poslední minutě prodloužení musel kvůli ošetřování Vahala do hry i Němec a zlikvidoval i přečíslení soupeře. Závěrečnou standardku si vysloužili i Češi, ale brankář Primić se zaskvěl jak proti Koudelkovi, tak proti Holému.

V penaltovém rozstřelu došlo na infarktové situace. Po tyči Záruby ve čtvrté sérii musel Vahala chytit a nezklamal. Český gólman chytl i šestou penaltu Chorvatů, ale Křivánek v rozhodující chvíli nedal. Za stavu 5:4 pro hosty zvládl těžkou situaci Slováček a vyrovnal. Vše rozhodla osmá série: Vahala chytil třetí penaltu a Vokoun následně chladnokrevně rozhodl! Češi jsou po osmi letech na mistrovství světa.

Česká republika – Chorvatsko 3:2 pk (2:2,0:0 – 0:0,0:0)

Branky: 7. Holý (Záruba), 20. Záruba – 4. Novak (Jelovčić), 17. Matošević (Marinović). Rozhodčí: Pelissier, Berg-Audic (oba FRA). ŽK: Horvat, Novak, Marinović (vš. CRO). Penalty: 6:5, rozhodující Vokoun. Hráno bez diváků.

Česká republika: Vahala (Němec) – Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd – Baran, Vokoun, Křivánek, Seidler, Holý, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.

Chorvatsko: Primić (Luketin) – Matošević, Jelovčić, Perić, Novak – Čekol, Kanjuh, Djuraš, Marinović, J. Suton, Horvat, L. Suton. Trenér Mato Stanković