ERA-PACK v Lize mistrů nepostupuje ...
18.11.18

Povedená druhá půle nestačila. Chrudim končí ve skupině LM třetí

V chrudimi postupová radost nezavládla, ale domácí vzdorovali

Bohužel, Chrudim se do Final Four nepodívá ani tentokrát. Proti Kairatu potřebovala zvítězit o čtyři branky a to se jí nepodařilo. Kazažský mistr zdolal ERA-PACK 4:2 a postupuje na závěrečný turnaj. Chrudimští ale nemusí věšet hlavu, rozhodně se za své představení nemusí stydět.

Hráči na Kairatu na nic nečekali a víceméně už v úvodu utkání pečetili svůj postup. Už po necelých dvou minutách se totiž po autu prosadil Taian. V sedmé minutě to bylo už 2:0 po přesné trefě Johna Lennona. Poté zahrozila i Chrudim díky pokusu Davida Drozda, Higuita ale zasáhl. Tři minuty před poločasem zvýšil po rychlém protiútoku už na tříbrankový rozdíl Čingiz Jesenamanov. V závěru poločasu měl největší šanci Chrudimi v prvním poločasu Felipe, toho ale znovu vychytal hvězdný brankář Kairatu.

Na začátku druhé půle se ERA-PACK prosadil poprvé a shodou okolností to bylo přesně ve stejný čas, poločasu, v jakém se prosadil Taian. V čase 1:45 druhé půle si našel skvělou přihrávku Davida Drozda Matěj Slováček, na jehož střelu v pádu byl Dudu, který o poločas nahradil Higuitu, krátký. Chrudim ožila a zanedlouho se dočkala i druhé branky. Felipe vybojoval míč a předložil ho kapitánu Maxovi, jehož úloha už byla snadná. Kazaši ale o čtyři minuty později upravili skóre na 4:2. Chytře rozehraný volný kop namířil Daueren Tursagulov přímo pod břevno branky.

Kairat Almaty - ERA-PACK Chrudim 4:2 (3:0)

Branky: 2. Rangel (Favero), 7. Lennon (Favero), 17. Jesenamanov (Lennon), 29. Tursagulov (Favero) – 22. Slováček (D. Drozd), 25. Max (Felipe).

Kairat: Higuita (21. Dudu) - Rangel, Favero, Tursagulov, Nurgožin – ®amankulov, Edson, Sulejmenov, Lennon, Nurgožin, Jesenamanov, Tayebi.

ERA-PACK: Litviněnko (®ďánský, Hlouš) - R. Mareš, Max, Doša, Felipe – M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček.

Rozhodčí: Kadykov, Šabanov (oba Rusko) - Farkas (Maďarsko). Diváci: 1.036.

Acqua e Sapone Pescara - Lidselmash Lida (Běl.) 11:3 (4:1).