Chrudim rozehrála turnaj vítězstvím ...
15.11.18

Chrudim vstoupila do Elite round vítězně

Chrudim vstoupila do elite round vítězně

ERA-PACK Chrudim má za sebou první představení v Lize mistrů UEFA před domácím publikem a bylo to představení úspěšné. Více než tisícovka diváku sledovala, jak si chrudimský celek poradil s běloruským týmem LSM Lida a zdolal jej 4:0.

V prvním poločasu branka k vidění nebyla, zato oba týmy si připsaly řadu velkých šancí. Hned do tří se dostal domácí kapitán Max, ten ale ani jednu ze svých šancí nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Úvodní dějství nepřineslo ani jednu branku, na ty se muselo počkat až do druhého poločasu.

A hned po dvou minutách už to tam českému mistrovi spadlo poprvé. Střela Évertona se totiž od jednoho z obránců odrazila k Bagatinimu, který poslal Chrudim do vedení. Na 2:0 zvýšil ve 29. minutě Matěj Slováček. Ten se krásným sólem dostal přes několik protihráčů a zakončil přesně. Lida to poté zkoušela v power play, vytvořila si sice nějaké šance, ty ale neproměnila. Naopak domácí dvakrát trefili prázdnou branku a slaví tak první výhru ve skupině D.

ERA-PACK Chrudim - LSM Lida 4:0 (0:0)

Branky: 23. Bagatini (Éverton), 29. Slováček, 36. Slováček (Felipe), 39. Felipe

Chrudim: Litviněnko (Hlouš, ®ďánský) – Éverton, R. Mareš, Bagatini, Felipe – M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček

Lida: Golovňov - Zmyslja - ®igalko, Sebiskveradze, Voronin, Ros – Gončarov, Cvirko, Todua, Los, Kandratovič, Zedelašvili.

14. listopadu 2018 - eFutsal | Foto: Radek Klier