Ve finále VFL 2017/18 ERA-PACK a Sparta ...
18.04.18

V pátém utkání Sparta rozhodla o postupu do finále

V pátém utkání sparta rozhodla o postupu do finále

Dramatická úterní bitva určila jako postupujícího do finále proti ERA-PACKu Chrudim pražskou Spartu. Ta sice s domácím Interobalem prohrála první poločas, ale podobně jako v pondělním utkání po změně stran otočila skóre a zvítězila. Poražení se přesto mohou radovat, dosáhli největšího úspěchu v historii klubu.

Spartě se povedl vstup do utkání, když se v 5. minutě prosadil na zadní tyči Pimpolho a poslal Pražany do vedení. Domácí ale hned o čtrnáct sekund později vyrovnali, když Mižár rozehrál aut na Holého, který se trefil přesně k tyči. V 10. minutě pak vyrazili domácí do protiútoku dva na jednoho a Künstner předložil Vnukovi přihrávku před odkrytou branku do míst, odkud se plzeňský střelec nemohl mýlit.

Stav 2:1 pro Plzeň vydržel až do konce prvního poločasu, jenže Sparta zopakovala obrat, jaký se jí povedl ve 4. zápase. Ve 22. minutě sebral Amadeu míč Vnukovi a posunul jej na Cupáka, který měl před Němcem dostatek času na to, aby zamířil přesně k tyči – 2:2. O půl minuty později se sparťané radovali znovu, když Cupák rozehrál trestný kop a trefil na zadní tyči Angellota, který hrudníkem poslal míč do plzeňské branky. Ve 26. minutě navíc Sparta Plzni odskočila na rozdíl dvou branek, když Angellot našel před brankou Brahimiho, který posunul míč Belejovi, a ten střílel do prázdné branky.

Ještě více veselo bylo na straně Sparty ve 34. minutě, kdy Angellot mezi nohami obránce prostrčil míč před branku Belejovi, který nadvakrát překonal domácího brankáře a zvýšil už na 5:2. V divokém závěru se ještě při plzeňské power play trefil do prázdné branky Pimpolho a na konečných 7:2 upravil z dlouhé penalty Michal Belej.

Interobal Plzeň - Sparta Praha 2:7 (2:1)

Branky: 6. Holý (Mižár), 10. Vnuk (Künstner) – 5. Pimpolho (Angellot), 22. Cupák (Amadeu), 23. Angellot (Cupák), 26. Belej (Brahimi), 34. Belej (Angellot), 39. Pimpolho (Brahimi), 40. Belej (DP).

Interobal: Němec, Bartůněk - Rozboud, Kasýk, Vnuk, Slavík, Sláma, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár, Křemen, Künstner.

Sparta: Vahala, Cristiano, Bezstarosti - Sop, Hájek, Belej, Hora, Diego Fogaca, Cupák D., Angellott, Brahimi, Amadeu, Pimpolho, Levčík.

18. dubna 2018 - Michal Pavlík | Foto: Michal Pavlík