Svarog FC Teplice s Olympikem vítězný ...
21.10.17

Neuvěřitelný závěr v Teplicích, aneb výsledky 6. kola!

Neuvěřitelný závěr v teplicích, aneb výsledky 6. kola!

Zatímco mistrovská Chrudim měla se Slavií lehkou úlohu, Sparta musela proti Jeseníku výsledek utkání otáčet. První body má Helas Brno, ale to, co se odehrálo v teplické hale, si budou fanoušci dlouho pamatovat. Když poslal teplický odchovanec Mažári minutu před koncem Mělník do vedení, nikdo v hale netušil, že hosté ještě „stihnou“ o dvě branky prohrát!

Výsledky 6. kola 1. FUTSAL ligy

Slavia Praha - ERA-PACK Chrudim 1:7 (0:4)

Branky: 40. Aršovski (Brychta) - 10. Max (Mareš R.), 12. Drozd D. (Koudelka), 13. Max, 19. Max, 27. Drozd D., 33. Felipe (Koudelka), 38. Litviněnko.

Interobal Plzeň - Nejzbach Vysoké Mýto 4:0 (3:0)

Branky: 6. Vnuk (Křemen), 10. Vnuk, 16. Štrajt (Havel), 23. Vnuk (Holý).

Svarog Teplice - Olympik Mělník 6:4 (2:2)

Branky: 18. Nene, 20. Jean, 38. Borges, 39. Borges, 39. Baran, 40. Nene (Jean) - 9. Sváta, 20. Babovák, 31. Zdržálek (Buzek), 39. Mažári.

Démoni Česká Lípa - Helas Brno 0:5 (0:3)

Branky: 6. Outrata (Ovčačík), 8. Ovčačík (Poul), 16. Lacko (Cupák), 27. Mužík (Poul), 39. ®ampa (vla.).

Sparta Praha - Gamaspol Jeseník 6:3 (2:2)

Branky: 12. Brahimi, 19. Wilde, 25. Marcelo (Pimpolho), 27. Marcelo (Ricardo), 33. Brahimi (Wilde), 37. Marcelo (Pimpolho) - 4. Vavrač, 8. Furik (Vavrač), 30. Mráz (Plhák).

Gardenline Litoměřice - SKP Ocel Třinec 2:0 (2:0)

Branky: 6. Zapletal (Vagnao), 15. Graciano (Kovács).

Bojovat až do konce, v tom je naše síla!

Šesté kolo 1.FUTSAL ligy je minulostí. Svarog má za sebou hektické utkání plné zvratů a emocí. Kdo včera večer v teplické sportovní hale byl, jistě neprohloupil. Pojďme se podívat, jak se utkání vyvíjelo.

Do zápasu vstupovaly podle sázkových kanceláří jako favorité Teplice. Nicméně domácí moc dobře věděli, že pro ně bude zápas těžký. Mělník je extrémně bojovný tým, který hraje tvrdě a nic nedá zadarmo. To vše se v zápase odrazilo.

Utkání začínalo relativně zvolna a dlouhé minuty se hrálo bez gólu. I přes to se oběma celkům podařilo několikrát orazítkovat tyč. První gól padl v 9. minutě. Skóre zápasu otevřel Mělník. Stejně dlouhou dobu si slušně zaplněná teplická hala musela počkat na další trefu. O srovnání domácích se postaral Nene, který se parádně prosadil po samostatné akci. Ve 20. minutě se podařilo domácímu celku dokonat obrat a vstřelit takzvaný „gól do šatny“. O trefu se postaral další z Brazilců, tentokrát Jean. Olympik však vyvedl teplické rychle z omylu. Po trestuhodném zaváhání a nekoncentrovanosti v posledních vteřinách poločasu se hostům podařilo se závěrečnou sirénou vyrovnat. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé půle šli domácí s jasným cílem rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Hrálo se ve vysokém tempu a Teplice měli i několik šancí, především Nene, který byl včera večer téměř u všeho. Pokusy ale pokaždé ztroskotaly, často na brankáři Soumarovi. Po neproměněných šancích Svarogu přišel trest, opět se trefili hosté, kteří tak v zápase podruhé vedli. Jeden ze zlomových okamžiků utkání přišel ve 36. minutě. Hráč hostí Sváta byl ve vyložené šanci faulován, poté Mělník dopravil míč do sítě, ale sudí Novotný výhodu neponechal a už předtím zapískal. Místo gólu tak následovala pouze standardní situace a žlutá pro faulujícího Davida Černého. Po této „klice“ domácích zahájil Svarog hru v power play. Ve 38. minutě přinesl tlak teplických kýžené ovoce. Na 3:3 srovnal Lucas Borges a započal tak šílené dvě minuty, které zvedaly ze sedaček nejednoho diváka. Přesně v čase 1:46 před závěrečnou sirénou se opět trefili hosté, kteří se tak ujmuli vedení již potřetí v zápase. Střelec gólu Patrik Mažári a celý tým se radoval, jakoby už zasadil poslední úder. Euforie hostí ale trvala přesně deset vteřin. Domácí znovu zvládli zareagovat, druhou trefu v řadě si připsal Lucas. Celá hala byla na nohou a hltala každou vteřinu „koncertu“, která se na palubovce odehrávala. Svarogu byla ale remíza málo a stále pokračoval ve hře v power play. Ta se po dalších dvaceti vteřinách znovu vyplatila. Z úhlu se trefil Jirka Baran a s teplickou halou cloumaly obrovské emoce a euforie. Poslední naděje Mělníku definitivně utnul Nene, který pár vteřin před koncem stanovil skóre na 6:4. Celá hala odměnila domácí tým potleskem ve stoje, který Svarog doprovázel v posledních vteřinách hry i dlouhé minuty po závěrečném hvizdu.

Martin Kulhánek, hráč Svarog FC Teplice: „Další zápas je za námi a díky bohu další tři body! Nesmírně vydřené tři body! A takových bodů je třeba si vážit jednou tolik. Průběh zápasu nebyl ideální, ale ukázali jsme sílu a všem lidem co tam byli, že jsme tým, co bojuje na 150%! Každý zápas je jiný, každý je nesmírně těžký a zrovna takového, jaký byl dnes, si musíme nesmírně vážit! Nyní si můžeme chvíli užívat tyto pocity a v pondělí už se budeme připravovat na čtvrteční svátek!“

Radek Novák, brankář Svarog FC Teplice: „Pro nás bylo utkání s Olympikem velice důležité, v případě ztráty by se na nás bodově dotáhl. Mělník přijel dobře připraven, s taktikou urputného bránění a vyrážení do brejků, což se jim opravdu dařilo, my jsme se vellice těžko dostávali přes jejich semknutý blok do šancí a oni vlastně téměř všechny branky vstřelili, právě po našich ztrátách, z úniků či přečíslení. První poločas se nám podařilo ze stavu 0:1 otočit na 2:1, ale bohužel se sirénou jsme dostali smolný, tečovaný gól, ze střely z větší vzdálenosti. Což Mělník nakoplo do druhé půle. Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný, šance se střídaly na obou stranách, leč do nějaké 12.minuty se skóre neměnilo. Ale pak přišel závěr utkání, který jsem já snad nikdy nezažil a zažit už asi nikdy nechci (smích). Dvakrát jsme prohrávali o gól a dvakrát se nám podařilo srovnat. V posledních třech minutách zápasu padlo 5 branek. Ukázali jsme charakter a bojovali jsme až do konce, což se nám vrátilo i v podobě štěstíčka, které nám celý zápas při proměňování šancí nepřálo. Chtěl bych poděkovat i fanouškům, kterých opět přišlo víc, než na minulý domácí zápas a myslím, že tenhle futsal je musel bavit! Děkujeme za podporu!"

Patrik Mažári, hráč SK Olympik Mělník: „Mrzí nás především výsledek zápasu, protože za celkový průběh jsme si zasloužili v Teplicích bodovat. První poločas herně ovládli svou futsalovostí domácí. Nám se dařilo držet výsledkově krok a být nebezpeční z protiútoků. V průběhu druhé půle jsme začali být aktivnější a dařilo se nám držet míč. Náš výkon se postupně zlepšoval a vše vygradovalo brankou na 4:3 zhruba minutu před koncem. Bohužel jsme opět nezvládli závěrečnou powerplay soupeře, což nás stálo body už v minulém kole s Chrudimí. Zápas nám ale ukázal, že s tímto přístupem a nasazením dokážeme být v lize vyrovnaným soupeřem a je to jen otázka času, kdy začne Olympik pravidelně bodovat."

Pavel Šuba, trenér SK Olympik Mělník: „Taková prohra strašně moc mrzí. A navíc po tak skvělé hře, kdy jsme byli na soupeře super připraveni a prakticky 35 minut hráli na 3 body. Ovšem herně a takticky jsme se nedokázali zkoncentrovat na závěry obou poločasů. A to už podruhé za sebou. Je to o zkušenostech, které sbíráme a zatím na to hořce doplácíme. I když špatně bráněná power play jde za jednotlivci, kteří si nesplnili to, co měli a výsledkem toho byly dva vlastní góly a prohra.“

Vedení klubu Svarog FC Teplice děkuje všem fanouškům za přízeň! Včera večer jste našemu týmu vytvořili skvělou atmosféru, která nás táhla za vítězstvím!