Dnes je pátek 19.04.2024  uživatel nepřihlášen
Repre v Číně vyhrála turnaj ...
26.06.17

Češi porazili domácí Čínu a slaví první místo

Národní tým v posledním utkání porazil Čínu 5:3 a může se radovat z vítězství na turnaji Eagle Agricultural Cup 2017. Druhý skončil na turnaji překvapivě tým Anglie, Malajsie byla třetí. Domácí Čína, která si za skvělé pořadatelství turnaje zaslouží pochvalu, obsadila čtvrtou příčku.

Utkání mělo razantní úvod a český tým vedl už v první minutě po gólu Seidlera 1:0, ale už za minutu byl stav 1:1. Za malou chvilku trefil Záruba hlavou spojnici a vypadalo to na pěknou přestřelku, protože útoky se postupně valily na obě branky.

Naši hráči měli více šancí, ale ty Beleje nebo Vnuka zůstaly nevyužity. V 11. minutě si pak pomohl český tým svou velkou zbraní. Gerčák vyhovil na Cupáka a ten hlavou tečoval míč do sítě - 2:1. O 120 vteřin později poslal nekompromisně do sítě míč Kovács a řekl si o trofej pro nejlepšího střelce turnaje - 3:1.

Ve druhém poločasu se ale děly věci. Nejprve pálil Seidler přesně do šibenice, ale čínský gólman byl pozorný. Rozhodčí chtěli pomoci pořadatelskému celku a ve 24. minutě vyloučili za druhou žlutou po běžném zákroku a z přesilovky Čína snížila na 3:2. Za malou chvilku musel na tribunu protestující trenér Neumann, ale český celek závěr utkání zvládnul.

Ve 32. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě, Seidler a za tři minuty zvýšil Koudelka na 5:2. Čína, stále hnaná svými fanoušky, snížila až v poslední minutě, to už ale nemohl českému týmu zápasové, i turnajové vítězství, vzít.

„Zápas s Čínou jsme měli pod kontrolou. Myslím si, že hráči konečně předvedli naplno to, co v nich je. Utkání bylo poměrně jednoznačné, i když proti nám hrály všechny možné věci," konstatoval hlavní trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Toho mohlo těšit nejen vítězství nad domácí Čínou, ale i prvenství v turnaji: „Nebylo to nic jednoduchého, což dokazují i výsledky, které nebyly vůbec jednoznačné. Hrálo proti nám moc aspektů, ale i tak jsme to zvládli. Tým má sílu, navíc víme, že ho můžeme doplnit ještě několika kvalitním hráči. Jsou tam určité mezery, ale víme, kam máme sáhnout. Myslím, že na baráž budeme dobře připravení," věří trenér české reprezentace.

Michal Kovács byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. „V prvních dvou zápasech jsme se hledali a odehráli je zhruba v šesti lidech. Nejlepší formu zde měl asi Tomáš Vnuk, který odehrál velmi slušný turnaj a také Michal Kovacs, který byl podle mě právem vyhlášen nejlepším hráčem turnaje," pochválil své svěřence Tomáš Neumann.

Česká republika - Čína 5:3 (3:1)

Branky: 1. Seidler, 11. Cupák, 13. Kovács, 32. Seidler, 35. Koudelka - 2. Liang, 25. Siming, 40. Yang.

ČR: Gerčák, Vavrek - Belej, Seidler, Kovács, Vnuk - Drozd, Cupák, Slováček, Koudelka, Záruba, Štrajt, Hrdina.