Začalo finále play-off CHFL ...
20.05.17

Oslava futsalu v prvním finále, sérii vede Chrudim

Oslava futsalu v prvním finále, sérii vede chrudim

Skvělou bitvu sledovala v pátek večer chrudimské hala. Zatímco 12 minut před koncem to vypadalo na jasnou výhru domácích, poslední desetiminutovka přinesla stíhací jízdu Slavie, která si vynutila prodloužení. Ani v něm napětí neopadlo a o vítězi se muselo rozhodnout až v penaltovém rozstřelu!

Domácí hráči začali podle představ a usadili se od začátku na polovině Slavie, kterou k míči příliš nepouštěli. Snaha Chrudimi jít do vedení skončila chvíli před začátkem šesté minuty. V té době se totiž ke střele po rohovém kopu dostal Slováček, jenž prudkou ranou trefil před brankou bránícího Zárubu, který tak návrat na východočeskou palubovku nezačal nejlépe a omylem dopravil míč do vlastní sítě.

Vedoucí branka ERA-PACKu jako by však nakopla paradoxně hosty, kteří se totiž vzápětí osmělili a začali se také pouštět k útočným akcím. Za zmínění jistě stojí gólová příležitost Hrdiny, kterou mu připravil jinak dobrý zápas hrající Záruba. Ten totiž dobře dotíral na brankáře Jeana, jehož obral o míč. Z následné příležitosti však vyrovnáno nebylo.

Aktivní Slavia se snažila i nadále a vyrovnání tak klidně mohlo přijít. V jednu chvíli totiž domácí obrana zaspala a samostatný únik hráče musel hasit až Mancha, jehož sudí poslal po krátkém váhání rovnou ze hřiště. Nabídnutou dvouminutovou početní výhodu však Pražané nevyužili a hned vzápětí udeřila Chrudim. Přeměněn byl totiž další rohový kop, ze kterého tentokrát skóroval Felipe - 2:0.

Hosté do hry už od začátku zapojovali brankáře Vahalu, což se jim vydařilo především při snižovací brance. Strážce slávistické svatyně totiž z poloviny vyslal pořádnou pumelenici, která zaplula do levé šibenice a rázem to tak bylo 2:1. Do kabin si však Chrudim přeci jenom odnesla pohodlnější vedení. Rychlý brejk ke konci prvního poločasu přeměnil ve třetí domácí branku Max a situace Slavie pro druhý poločas tak rázem byla o hodně těžší.

Druhá polovina utkání přinesla o hodně vyrovnanější podívanou. Když však v 28. minutě přidal svoji druhou branku domácí Max na 4:1, tak to už vypadalo na hladké vítězství Chrudimi. Jenže chvíli poté se zranil domácí Felipe a to domácím zkomplikovalo situaci, navíc hosté zápas nevzdali. Necelých devět minut před koncem základní hrací doby rozehrál přímý kop Záruba a po dorážce Směřičky bylo sníženo - 4:2.

Pro Pražany bylo ještě lépe o chvíli později. Rychlou kombinaci Slavie totiž dokázal u pravé tyče dorazit do sítě Novotný a bylo to tak znovu jen o jednu branku! Skvělá koncovka utkání přinesla napínavou podívanou, kterou umocnil šestý faul Slavie. Michal Mareš však branku z desetimetrového kopu netrefil, což hrálo do karet hostům. Záruba totiž dokázal navázat na svého brankáře a další parádní a prudkou ranou skoro z poloviny hřiště nakonec vyrovnat na 4:4 a poslat zápas do další fáze.

Jak byla napínavá koncovka druhého poločasu, tak podobně vypadalo i prodloužení. V tom prvním se sice nic zásadnějšího nestalo, ovšem ve druhém se Chrudim dokázala dostat díky Koudelkovi do vedení 5:4 a byla tak blízko prvního vítězství ve finálové sérii. V hodně emotivních posledních vteřinách však Slavia sehrála rychlou akci, kterou zakončoval Míča a bylo tak opět vyrovnáno!

Definitivní rozhodnutí tudíž bylo až na pokutových kopech, ve kterých nebyl úspěšný hostující Oliva, jenž označkoval břevno a následně Michal Mareš už skutečně rozhodl. ERA-PACK se tak po pro diváky hodně zajímavém duelu ujal ve finálové sérii vedení 1:0 a v hlavním městě bude v pondělí 22.5.2017 ve 17:05 hod. útočit na mečbol.

ERA-PACK Chrudim - Slavia Praha 5:5 (3:1, 4:4) p.k. 3:1

Branky: 5. Slováček (Koudelka), 15. Felipe, 19. Max, 28. Max (Mareš R.), 48. Koudelka (Max) - 16. Vahala, 32. Směřička, 34. Novotný, 39. Záruba, 50. Míča.

®K: Felipe - Míča. ®K: Mancha (CHR). Rozhodčí: Milner, Řeháček.

ERA-PACK: Jean, ®ďánský, Hlouš - Hrubý, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Mancha, Rešetár, Slováček, Felipe.

Slavia: Vahala, Garčár - Brychta, Záruba, Novotný, Salák, Lištván, Oliva, Směřička, Homola, Míča, Hrdina, Matějka, Wojnar.

19. května 2017 - Ondřej Novotný | Foto: Ivana Hošková