Velké překvapení na MS ....
22.09.16

Obrovský šok: Brazílie na MS vyřazena Íránem!

Obrovský šok: brazílie na ms vyřazena íránem!

Osmifinále znamenalo stop za účastí největšího favorita MS, týmu Brazílie. Ten po penaltovém rozstřelu podlehl Íránu a hvězda "kanárků" Falcao se tak se slzami v očích loučil ve svých 39 letech s dresem národního týmu. Za zmínku u tohoto zápasu stojí o to, že hlavním RO zápasu byl Český zástupce na listině FIFA Ondra ČERNÝ z Prahy.

Tohle asi nikdo nečekal. Brazílie sice nad Íránem vedla 3:1, nicméně soupeř dokázal čtyři minut před koncem základní hrací doby vyrovnat. Ve druhé části nastavení si Falcao připsal svou třetí branku v utkání a vše vypadalo pro favorita dobře, Írán ale začal power play a za půl minuty srovnal na konečných 4:4. V penaltovém rozstřelu se jako jediný netrefil zkušený barcelonský Ari a to znamenalo, že do čtvrtfinále postupuje Írán a čeká ho zde Paraguay.

V Evropě byl velmi očekávaným duel mezi Španělskem a Kazachstánem. Favorit dvakrát vedl, Kazaši pokaždé dokázali vyrovnat. Vaz jim zlomila až vlastní branka Nurgožina na 2:3. V závěru měl tým trenéra Cacaua šanci při přesilovce po vyloučení Lozana vyrovnat, ale místo toho ještě dvakrát inkasoval. Postupují tak Španělé, kteří narazí na Rusko.

V posledním utkání dnešního programu si Portugalsko snadno poradilo s Kostarikou poměrem 4:0, že soupeře načal dvěma góly Ricardinho už snad nikoho nepřekvapí. Soupeř pro jeho tým vzejde ze zítřejšího utkání Ázarbájdžán - Thajsko.

Brazílie - Írán 4:4 (2:1, 3:3) p.k. 2:3 - video zde

Branky: 9. Falcao (Xuxa), 13. Falcao (Rodrigo), 29. Dieguinho, 48. Falcao - 14. Tayebi, 31. Kazemi (Tayebi), 37. Zadeh (Esmaeilpour), 48. Keshavarz (Javid), rozh. pen. Esmaeilpour

Španělsko - Kazachstán 5:2 (1:1) - video zde

Branky: 3. Lozano, 23. Bebe (Rivillos), 32. vlastní (Nurgožin), 39. Campos (Ortiz), 40. Miguelín (Bebe) - 5. Jessenamanov, 31. Nurgožin (Douglas).

Portugalsko - Kostarika 4:0 (1:0) - video zde

Branky: 5. Ricardinho (Coelho), 22. Ricardinho (Coelho), 26. André (Brito), 27. Brito.