Dnes je středa 01.05.2024  uživatel nepřihlášen
Akademici pokračovali vítězně a je z toho bronz ...
11.07.16

Skvělý úspěch, akademici si vezou bronz!

Skvělý úspěch, akademici si vezou bronz!Drtivou výhrou nad Francií zakončila akademická reprezentace své tažení světovým šampionátem, který letos hostila brazilská Goiania. Poslední vítězství znamenalo zisk cenných bronzových medailí.

Fantastický zápas sehráli čeští akademičtí futsalisté v nedělním boji o třetí místo na Akademickém mistrovství světa 2016 v Brazílii. Francii porazili vysoko 11:3 a získali senzační bronzové medaile v konkurenci dvanácti nejlepších týmů světa!

Utkání začalo pro Čechy jako z říše snů. Po pár vteřinách otevřel skóre kapitán Slováček a v 10. minutě zvyšoval Jošt už na 6:0 pro český tým! Francouzi dvěma rychlými góly sice snížili na 2:6, ale to české akademiky nerozhodilo a do přestávky si vrátili šestibrankové vedení – 8:2.

Druhý poločas už takové gólové hody nepřinesl. V předposlední minutě sice Mohoudine snížil na 3:8, ale poslední minuta patřila českému výběru. David Drozd dvěma góly zkompletoval hattrick a mezi střelce se zapsal i jeho bratr Pavel. Parádní vítězství 11:3 udělalo tečku za povedeným šampionátem s bronzovým odleskem.

„Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k celému turnaji, včetně zápasu o třetí místo. Tento tým prokázal obrovskou kvalitu i odhodlání. Třetí místo je obrovský úspěch českého futsalu,“ řekl po zápase trenér českého mužstva David Frič. Utkání o 3. místo proti Francii mělo od začátku jasný průběh. Soupeře, který byl asi největším překvapením akademického MS, načal v úvodní minutě Slováček a když bylo v 10. minutě skóre již 6:0, nebylo pochyb o tom, že naši hráči se bez medailí vracet nebudou.

Poločas skončil divokým výsledkem 8:2, po půli střelecké tempo poněkud opadlo, ale to nemohlo nic utlumit na radosti našich hráčů a trenérské dvojice Frič - Malý. Celkovými vítězi akademického šampionátu se stali hráči domácí Brazílie, kteří v zajímavém finále, jenž přenášela v přímém přenosu TV Eurosport, porazili Rusko 2:1.

Gratulujeme akademické reprezentaci k triumfu na světovém šampionátu této kategorie!

"Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k celému turnaji, včetně zápasu o třetí místo. Tento tým prokázal obrovskou kvalitu i odhodlání. Třetí místo je obrovský úspěch českého futsalu," řekl po zápase trenér českého mužstva David Frič.

Česká republika - Francie 11:3 (8:2)

Branky: 1. a 7. Slováček, 6. a 14. Vnuk, 6. a 10. Jošt, 8. Křemen, 13., 40. a 40. D. Drozd, 40. P. Drozd, - 11. Belhaj, 11. Pereira, 39. Mohoudine.

Sestava ČR: Mareš (21. Konečný) – Křemen, Mažári, D. Drozd, P. Drozd, Slováček, Jošt, Štrajt, Ovčačík, Vnuk, Kubelka, Holý. Trenér David Frič.